The Guardian: Kalifornijscy giganci poskromieni?

Brytyjski organ nadzorczy The Competition and Markets Authority zyska jednostkę do spraw rynków cyfrowych, która będzie upoważniona do napisania i egzekwowania nowego kodeksu postępowania dla firm technologicznych. W ten sposób tamtejszy rząd chce ograniczyć siłę platform, takich jak Facebook czy Google.

Publikacja: 28.11.2020 05:51

The Guardian: Kalifornijscy giganci poskromieni?

Foto: Fotolia

– Firmy takie jak Google i Facebook wnoszą znaczący wkład w naszą gospodarkę i odgrywają ogromną rolę w naszym codziennym życiu. Jednak dominacja zaledwie kilku dużych firm technologicznych prowadzi do spadku innowacyjności, wyższych cen reklam oraz mniejszej kontroli konsumentów. Nasz nowy, prokonkurencyjny system dla rynków cyfrowych zapewni konsumentom wybór, a mniejsze firmy nie zostaną wyparte – stwierdził sekretarz do spraw handlowych Alok Sharma.

Kodeks ma mieć wpływ tylko na te spółki, które zostaną uznane za strategiczne dla rynku. Na razie nie ujawniono, co kryje się pod tym hasłem. GSU

Tylko 149 zł za rok czytania.

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Gospodarka światowa
Wymiana ciosów między Izraelem a Iranem niepokoi rynki finansowe
Gospodarka światowa
Eskalacja konfliktu na Bliskim Wschodzie. Nocna wymiana ciosów między Iranem i Izraelem
Gospodarka światowa
Odwet. Iran wystrzelił rakiety w kierunku Izraela. Żelazna Kopuła nie uchroniła Tel Awiwu
Gospodarka światowa
Zielona transformacja będzie winna blackoutów?
Gospodarka światowa
Izrael uderzył na Iran. Rosja potępia „atak na suwerenne państwo"
Gospodarka światowa
Szef MSZ Iranu pisze do ONZ ws. ataku Izraela: To oznacza wojnę