Tylko 29zł miesięcznie przez cały rok!
Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.
Wszyscy ci nowi krezusi powiększyli swoje majątki dzięki zwiększonej sprzedaży produkowanego przez siebie sprzętu medycznego. Wśród beneficjentów pandemii znaleźli się m.in. Li Jianquan, prezes firmy Winner Medical, oraz Dai Lizhong, którego spółka Sansure Biotech produkuje testy na Covid-19.
Ogółem liczba miliarderów w Azji zwiększyła się z 803 w marcu 2020 r. do 1087 w listopadzie 2021 r., a ich łączne majątki powiększyły się o 74 proc. Jednocześnie 140 mln mieszkańców Azji pogrążyło się w trakcie pandemii w ubóstwie. Jeden procent najbogatszych Azjatów posiadało większy majątek niż 90 proc. mieszkańców zaliczonych do niskich przedziałów dochodowych. HK
Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.
W wielu obszarach związanych z rozwojem technologii AI oraz potrzebnej dla niej infrastruktury prowadzą obecnie...
Prezydent USA Donald Trump ogłosił, że zawęził poszukiwania nowego prezesa Rezerwy Federalnej do dwóch osób: Kev...
Federalny Urząd Statystyczny podał ostateczne dane dotyczące inflacji w Niemczech. Wyniosła ona w listopadzie 2,...
Brytyjska gospodarka niespodziewanie skurczyła się o 0,1 proc. w ciągu trzech miesięcy do października – wynika...
W 2035 r. co czwarta osoba w Niemczech będzie miała 67 lat lub więcej – wynika z prognozy demograficznej Federa...
Rynki finansowe elektryzują doniesienia o planowanym na czerwiec debiucie giełdowym SpaceX. Choć Elon Musk znany...