Streżyńska (ur. 1967, z wykształcenia prawnik) większość rządów Platformy Obywatelskiej spędziła pracując w sektorze prywatnym: jest prezesem Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej i Internetu dla Mazowsza. Zasiada w Radzie ds. cyfryzacji przy resorcie cyfryzacji i administracji. Ta ostatnia domena - jak wynika z dzisiejszego ogłoszenia nowej premier - wróci do resortu spraw wewnętrznych.
Bezpośrednio wcześniej (od 14 stycznia 2006 r. do 1 lutego 2012 r.) kierowała Urzędem Komunikacji Elektronicznej. Początkowo jako p.o. prezesa (funkcję tę powierzył jej Kazimierz Marcinkiewicz).
Ostatnio, mówiąc o sprawach telekomunikacji i cyfryzacji kraju Streżyńska opowiadała się m.in. za utworzeniem jednego silnego regulatora rynku TMT, czyli połączeniem UKE i Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Krytycznie odnosiła się do realizacji Narodowego Planu Szerokopasmowego, jako sposobu na realizację Europejskiej Agendy Cyfrowej. Uważała, że dobrym pomysłem jest budowa jednej sieci LTE w paśmie 800 MHz, przy czym nie odrzucała udziału państwa w takim projekcie. Wielokrotnie opowiadała się za unieważnieniem aukcji, ze względu na jej wady prawne.
Anna Streżyńska ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim w 1994 r. Przez kolejne dwa lata pracowała w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów, a następnie kolejno była doradcą (1998-2001) ministrów łączności w rządzie Jerzego Buzka oraz dyrektorem departamentu w tym resorcie.
Pracowała także w Instytucie Badań nad Gospodarką Rynkową. W 2004 założyła Centrum Studiów Regulacyjnych. Od 15 listopada 2005 do 6 maja 2006 zajmowała stanowisko podsekretarza stanu do spraw łączności w Ministerstwie Transportu i Budownictwa. To właśnie z tego resortu przeszła potem do UKE.