Notowania na GPW rozpoczęły się od wzrostu indeksu blue chipów o 0,3 proc. a indeksów małych i średnich spółek o odpowiednio 0,2 i 0,5 proc. W przypadku WIG20 kupujący od razu przystąpili do kontynuacji zwyżki zapoczątkowanej pod koniec wtorkowej sesji.
Przesilenie wypadło dopiero około godz. 14:00, kiedy to największe spółki ustanowiły maksimum lokalne na poziomie 2437 pkt. Jednak druga połowa sesji przyniosła nowe maksimum sesyjne na wysokości 2452 pkt., a WIG20 zamknął się na poziomie 2450 pkt.
Do najpłynniejszych spółek należały akcje PZU i KGHM z obrotem odpowiednio 287 i 175 mln zł. Największe wzrosty wśród blue chipów zanotowały Assecopol i Getin - po 6,8 proc. Najbardziej spadły akcje Handlowego - o 4,4 proc.
Mimo znacznej ilość odczytów makroekonomicznych, rynek akcji nie reagował na nie ze względu na publikacje zbliżone do konsensusów lub do ostatnich danych. Tak było w przypadku sprzedaży detalicznej Niemiec, która w lipcu nie zmieniła się m/m i stopy bezrobocia w Niemczech, która ustabilizowała się sierpniu na poziomie 7 proc., zgodnie z oczekiwaniami.
Inwestorzy nie mieli czasu na wnikliwe śledzenie odczytów gospodarczych, gdyż byli zajęci analizowaniem wyników finansowych krajowych spółek, których apogeum publikacji przypadło na 31 sierpnia. Należy zwrócić uwagę na raporty finansowe następujących spółek: PGNIG, Cyfrowy Polsat, Kopex, PGE, Polnord, Bioton, Bogdanka, Kogeneracja, Budimex, JSW, Cersanit i Synthos.