Wall Street na czerwono

Słabe dane z amerykańskiego rynku pracy zrobiły swoje. Indeksy w Nowym Jorku kończą tydzień na minusach

Aktualizacja: 15.02.2017 02:31 Publikacja: 05.04.2013 23:15

Wall Street na czerwono

Foto: Bloomberg

Od początku sesji na Wall Street panowały minorowe nastroje. w reakcji na znacznie słabsze od oczekiwań informacje z amerykańskiego rynku pracy, które okazały się kolejnymi z serii danych wskazujących, że gospodarka USA może wytracać impet.

W marcu w sektorze pozarolniczym USA przybyło 88 tys. nowych miejsc pracy, podczas gdy analitycy oczekiwali 200 tys. Stopa bezrobocia spadła jednak do 7,6 procent z 7,7 procent. We wcześniejszej części tygodnia rynek poznał rozczarowujące dane o aktywności sektorów przemysłu i usług USA, a także odrębne nie najlepsze dane z rynku pracy.

Inwestorzy śledzą także wydarzenia na Półwyspie Koreańskim, gdzie sytuacja staje się coraz bardziej napięta. Korea Północna umieściła dwie rakiety balistyczne średniego zasięgu na mobilnych wyrzutniach i ukryła je na wschodnim wybrzeżu, poinformowały w piątek południowokoreańskie media.

Do zniżek indeksów przyczyniły się spadki akcji spółek paliwowych, które traciły w ślad za spadkiem notowań ropy o ponad pięć procent w skali tygodnia.

Akecje Hewlett-Packard spadły niemal o 2 proc. po tym jak ogłoszono, że prezes Ray Lane odchodzi. Aż 37 proc. zanurkowały papiery Rigel Pharmaceuticals, jak okazało się, że rozwijany przez spółkę lek na zapalenie stawów, który jest w fazie testów, nie przynosi pożądanych rezultatów.

Na finiszu Dow Jones stracił 0,28 proc., technologiczny Nasdaq spadł o 0,65 proc., a indeks szerokiego rynku S&P500 zniżkował 0,43 proc.

Giełda
Dołek na Wall Street wymazany
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Giełda
WIG20 wraca pod szczyt hossy
Giełda
Na giełdzie majówki nie ma. Kursy w piątek reagują na wyniki
Giełda
Odreagowanie WIG20 zatrzymane w połowie środowych spadków
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Giełda
Przed majówkowa wyprzedaż na polskich indeksach
Giełda
Podaż atakuje na finałowej sesji kwietnia