Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Krzysztof Stępień, analityk, KBC TFI
Tym samym na porządku dziennym pojawia się pytanie o scenariusz, w którym potencjał wzrostowy naszego parkietu wyczerpie się w okolicy 52 tys. pkt, i w dalszej kolejności będziemy świadkami powrotu spadków na parkiet. Od strony technicznej kluczowe wydaje się utrzymywanie bariery 51 tys. pkt, związanych z utworzoną w ostatnich dniach luką hossy. Dopóki rynek jest powyżej tego poziomu, ma nadal szanse zyskiwać. Przełamanie tej bariery miałoby zapewne nie tylko krótkoterminowe konsekwencje, oznaczające powrót do tegorocznego minimum. Należałoby liczyć się też z tym, że dojdzie do udanego ataku na średniookresowe wsparcie, jakim są okolice 49,5 tys. pkt, związane z dołkami z 2014 r. Przekroczenie przez WIG 52,2 tys. pkt dawałoby poważny impuls do tego, by zacząć rozważać bardziej pomyślne scenariusze dla naszej giełdy na kolejne tygodnie.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Zakończyło się I półrocze, które ostatecznie okazało się bardzo dobre dla graczy, głównie inwestujących w akcje i to pomimo zawirowań celnych z początku kwietnia.
Rada Polityki Pieniężnej zaskoczyła rynek, decydując się podczas lipcowego posiedzenia na obniżkę stóp procentowych.
Indeks polskich dużych spółek wreszcie wybił się z dziesięciotygodniowej konsolidacji i finiszował na najwyższym poziomie w tym roku. WIG ustanowił kolejny raz rekord.
Krajowy rynek rozpoczyna czwartkowy handel od skoku o około 40 pkt, do 2880 pkt. Wśród dużych spółek na starcie sesji pod kreską jest jedynie CD Projekt.
Notowania europejskich indeksów zakończyły dziś sesje w głównej mierze wzrostami.
Notowania środowe na rynku warszawskim skończyły się zwyżkami najważniejszych indeksów. WIG20 wzrósł o 0,47 procent, gdy indeks szerokiego rynku WIG zyskał 0,37 procent.