Tylko 29zł miesięcznie przez cały rok!
Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.
Jacek Mysior
Brak zdecydowania na krajowym parkiecie sprawił, że krajowe indeksy przez większą część notowań miały problem z obraniem kierunku. Można było dostrzec dużą ostrożność w poczynaniach graczy mających jeszcze świeżo w pamięci piątkowe załamanie nastrojów na rynkach. Niepewność sprawiła, że losy sesji w Warszawie ważyły się niemal do samego jej końca. Ostatecznie główny wskaźnik warszawskiej giełdy WIG20 zakończył sesję na 0,46-proc. plusie. Jednocześnie wiele do życzenia pozostawiała aktywność handlujących. Na sesji właściciela zmieniły papiery warte niecałe 600 mln zł. Trzeba jednak mieć na uwadze, że do inwestorów nie trafiły żadne istotne wiadomości z największych gospodarek, które mogłyby wpłynąć na kierunek notowań. Krajowe indeksy poruszały się zgodnie z trendem wyznaczonym przez największe zachodnioeuropejskie rynki, gdzie nieco więcej do powiedzenia mieli kupujący. Handel ożywił się dopiero, gdy do gry włączyli się pozytywnie nastawieni tego dnia Amerykanie. Ich optymizm udzielił się pozostałym rynkom, choć przed zamknięciem handlu niewiele udało się już kupującym ugrać.
Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.
WIG20 wszedł na szczyt, na poziom 3099 pkt. W przypadku WIG obecne ATH to 114 452 pkt. Tak mocne zachowanie kraj...
Czwartkowa sesja na Wall Street przyniosła rekordowe poziomy zamknięcia w przypadku przemysłowego indeksu Dow Jo...
Polska giełda rozpoczyna piątkową sesję w mocnym stylu. WIG20 na starcie bije rekord obecnej hossy, a WIG osiągn...
Notowania czwartkowe na rynku warszawskim skończyły się mocnymi zwyżkami najważniejszych indeksów. WIG20 zyskał...
W czwartek kapitał znów płynął w stronę Europy, na czym skorzystała także warszawska giełda. Naszemu rynkowi spr...
Ostatnie wydarzenia na rynkach bardzo wyraźnie pokazują, że wkraczamy w okres, który można opisać jednym zdaniem...