Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Marek Rogalski, główny analityk walutowy, DM BOŚ
Bitwa toczy się teraz o głosy niezdecydowanych, a także o większą frekwencję – zwłaszcza wśród ludzi młodych, którzy mogą przechylić szanse na korzyść pozostania Wielkiej Brytanii w UE. Niemniej politycy Partii Konserwatywnej już pozostali ofiarami własnego sukcesu, który dał im sporą przewagę w jesiennych wyborach w zeszłym roku. Wtedy to David Cameron, obiecując przeprowadzenie unijnego referendum, zgarnął Nigelowi Farage'owi głosy eurosceptyków i uzyskał przewagę w parlamencie. Teraz nie uniknie bratobójczej walki we własnej partii, co sprawia, że trudno będzie mu utrzymać jedność w przypadku, kiedy wynik referendum nie potwierdzi pesymistycznych wskazań z ostatnich sondaży.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Poprawa nastrojów na GPW. Temat ceł na razie znów zszedł na dalszy plan na czym korzystają największe spółki naszego rynku.
W tym tygodniu w środę przypadał dzień, w którym miało wygasnąć 90 dniowe wstrzymanie się z cłami wzajemnymi Stanów Zjednoczonych.
Początek tygodnia na parkiecie w Warszawie przyniósł nieznaczny spadek głównego indeksu, WIG20, o 0,11%, do poziomu 2861 pkt. mWIG40 podbił o 0,17%, podczas gdy sWIG80 zanotował lekką korektę o 0,67%. Obroty na szerokim rynku wyniosły niecałe 1,2 mld złotych.
Poniedziałek na GPW stał pod znakiem niewielkiej zmienności. Inwestorzy patrzą przede wszystkim na Stany Zjednoczone i temat wojny handlowej.
Indeksy na GPW poniedziałkową sesję zaczęły od cofnięcia. Inwestorzy czekają na konkrety w sprawie ceł.
Czy stare giełdowe powiedzenie, że „niedźwiedzie skaczą z okna, a byki wchodzą po schodach”, wciąż ma zastosowanie?