– Do oferty funduszy otwartych dodajemy dwa z ekspozycją na zagraniczne rynki akcji, będące częściowo odpowiednikami funduszy zamkniętych z naszej oferty – komentuje Krzysztof Mazurek, prezes Rockbridge TFI.

Rockbridge Rynków Surowców zamieni się w fundusz spółek wzrostowych będących liderami w branżach. „Subfundusz będzie dokonywał inwestycji przede wszystkim w spółki z różnych dziedzin gospodarki będące liderami wzrostu w swoich obszarach działalności dzięki innowacyjności swoich produktów oraz modelu biznesowego" – brzmi nowa charakterystyka funduszu. „Subfundusz inwestuje przede wszystkim w spółki posiadające unikalne przewagi konkurencyjne, których skalowalne modele biznesowe pozwalają generować relatywnie wysokie przepływy pieniężne, a finansowanie dalszego rozwoju spółki odbywa się bez konieczności nadmiernego zadłużania się" – czytamy.

Jak tłumaczy Mazurek, surowce tylko w krótkim okresie cyklu gospodarczego są atrakcyjne z punktu widzenia inwestora, a do tego mają dużą zmienność.

Co ciekawe, w ciągu kilkunastu ostatnich miesięcy TFI raczej poszerzały oferty właśnie o fundusze surowców, ze szczególnym naciskiem na rynek metali szlachetnych. W poprzednim roku pojawiły się aż trzy nowe fundusze złota. W tym roku powstał fundusz oparty na srebrze, z kolei portfel szerokiego rynku surowców został udostępniony klientom NN Investment Partners.

Zmiany dotyczą także Rockbridge Selektywnego, który będzie inwestował w firmy dochodowe (value). Od teraz będzie to fundusz inwestujący w spółki z różnych branż, „które prowadzą przede wszystkim politykę wynagradzania akcjonariuszy obejmującą zarówno wypłatę dywidend, jak i skupy akcji własnych". Jak podano, dobór akcji firm do portfela prowadzony jest z uwzględnieniem realizowania przez spółki ugruntowanej polityki wynagradzania akcjonariuszy, ze szczególnym naciskiem na spółki, które dzięki swoim modelom biznesowym i ge­nerowanym wynikom są w stanie zwiększać poziom wypłacanego wynagrodzenia. Fundusz będzie dążył do istotnej dywersyfikacji sektorowej. paan