Reklama

Innowacje: GPW i Beesfund tworzą akcelerator dla startupów

Oficjalne porozumienie o współpracy zostało podpisane w czwartek.
Pierwsze startupy już zostały zaproszone do projektu.

Pierwsze startupy już zostały zaproszone do projektu.

Foto: Archiwum

Jego celem jest wsparcie młodych, innowacyjnych firm z aspiracjami do wejścia na nasz parkiet. Zarząd giełdy i Beesfund chcą umożliwić początkującym przedsiębiorcom dostęp do giełdowych spółek, ich kontaktów, menedżerów i doświadczenia w prowadzeniu biznesu, a pośrednio także do kapitału czekającego na ulokowanie. – Na warszawskiej giełdzie notowanych jest prawie 1000 spółek, co oznacza dostęp do blisko 2600 potencjalnych mentorów. Nie można tego potencjału marnować. Już mamy kilkanaście deklaracji prezesów, gotowych do wsparcia w postaci mentoringu – powiedział Arkadiusz Regiec, prezes Beesfund. GPW chce iść śladami zachodnich rynków, gdzie podobne inicjatywy cieszą się dużą popularnością i stanowią naturalną część rynku kapitałowego. – Nie możemy zostać w tyle i ignorować polskich innowatorów. Nasz projekt to też odpowiedź na bolączki związane z małą liczbą IPO. Chcemy, aby w przyszłości polskie startupy jako pierwsze miejsce listingu wybierały GPW – mówił Jarosław Grzywiński, p.o. prezesa GPW.

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama