Reklama

GPW: Nowy system giełdowy w 2024 r.

Operator szykuje się do wymiany UTP na WATS.
GPW: Nowy system giełdowy w 2024 r.

Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek gkmp Grzegorz Psujek

Giełda kontynuuje swój plan, który zakłada zmianę systemu transakcyjnego. Wprowadzony w 2013 r. na naszym rynku system UTP ma być zastąpiony przez autorskie rozwiązanie GPW pod nazwą WATS. Plan zaczyna nabierać wyraźniejszych kształtów. GPW chce, aby nowy system ruszył w I połowie 2024 r.

Jak informuje giełda, system jest aktualnie w trakcie budowy i w ciągu dwóch kolejnych lat będzie podlegał rozwojowi i stabilizacji. Wytwarzanie oprogramowania i przygotowywanie dokumentacji będzie realizowane równolegle z procesem przygotowywania migracji klientów na nowy system. GPW przekazała wszystkim zainteresowanym stronom informacje na temat planowanego harmonogramu migracji wraz z opisem kluczowych etapów oraz koncepcją sekwencji zaplanowanych przez giełdę działań. W drugiej połowie listopada GPW planuje także zorganizować dla zainteresowanych podmiotów spotkania edukacyjno-warsztatowe w celu przekazania wiedzy dotyczącej architektury systemu, jego logiki, funkcjonalności i zastosowanych mechanizmów.

Tylko 29zł miesięcznie!

Skorzystaj z promocji i czytaj dalej.

Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama