Plot Twist debiutuje na NewConnect

Krakowska spółka z branży gier wideo stała się 360 firmą notowaną na małym parkiecie. Teraz czeka na „premierę 2.0” swojego autorskiego tytułu.

Publikacja: 26.09.2023 12:53

Plot Twist debiutuje na NewConnect

Foto: Fotorzepa/Bartek Dąbrowski

Fotorzepa/Bartek Dąbrowski

W przypadku Plot Twist (z ang. zwrot akcji) żadnego zwrotu akcji nie było – wejście na NewConnect stało się naturalnym krokiem rozwoju spółki kierowanej przez Pawła Czaplę. Krakowskie studio jest po premierze autorskiej produkcji, mowa o „The Last Case of Benedict Fox”. Gra, której budżet wyniósł 6 mln zł, w kwietniu br. zadebiutowała na komputerach oraz konsoli Microsoftu. Jeszcze przed premierą została okrzyknięta najbardziej oczekiwaną grą roku na Xboxa. W kilka dnia po rynkowym starcie zwróciła jej twórcom wszystkie koszty zainwestowane w produkcję.

– Po premierze zyskaliśmy zaufanie rynku. Nie zwalniamy tempa, przed nami wiele ciekawych planów, które będziemy konsekwentnie realizować, aby budować wartość naszej spółki i być może w przyszłości dołączyć do grona największych firm notowanych na głównym parkiecie GPW w Warszawie – zapowiada Paweł Czapla, prezes Plot Twist.

Budowa drugiego zespołu deweloperskiego

W dniu debiutu (tzw. IPO) do alternatywnego systemu obrotu na rynku NewConnect (NC) trafi 10 100 000 akcji serii A, 1 257 861 akcji serii C, 503 145 akcji serii D oraz 1 176 470 akcji serii E. To dziewiąte IPO na tym rynku w 2023 r. – Plot Twist staje się 360 spółką notowaną na NC, w czego 71 z sektora gier – wyliczała podczas uroczystości pierwszego notowani (IPO) Monika Gorgoń, członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych ds. operacyjnych i regulacyjnych.

Fotorzepa/Bartek Dąbrowski

Przypomniała, że przed krakowskim studiem otwiera się nowy etap i podkreśliła, że emitent ma ambitne plany rozwoju. – W nowej strategii myśli o dywersyfikacji i stworzeniu zespołu wydawniczego, który będzie generował dodatkowe przychody – wskazała.

Więcej szczegółów zdradził Paweł Czapla. – Pracujemy nad budową własnego, wewnętrznego zespołu wydawniczego. To nie będzie dla nas całkiem nowe wyzwanie, bo mamy już w tym pewne doświadczenie. Ale najważniejszy cel w przyszłości to stworzenie drugiego zespołu deweloperskiego. To pozwoli nam produkować dwie gry jednocześnie, a w efekcie będziemy w stanie ogłaszać więcej premier – mówi prezes Plot Twist.

Na tym nie koniec. Niezależne studio deweloperskie ma w planach także migrację na Unreal Engine 5, silnik oferujący najnowszą technologię tworzenia gier wideo.

Fotorzepa/Bartek Dąbrowski

Kluczowa premiera na PlayStation

Producent gier wideo na PC i konsole wchodzi na parkiet w wyjątkowym dla siebie momencie. Spółka jest po premierze na PC i konsole Microsoftu swojej głównej gry – „The Last Case of Benedict Fox”, a teraz przyszedł czas na kolejną platformę. Najbardziej wyczekiwana tzw. metroidvania (jak określa się ten rodzaj gier) jeszcze w tym roku trafi na PlayStation. W Plot Twist określają ten moment jako „premiera 2.0”.

Tytuł, który opowiada historię samozwańczego detektywa, starającego się rozwikłać zagadkę tajemniczego morderstwa, został świetnie przyjęty przez graczy PC i Xboxa, o czym świadczą wysokie oceny. Tylko w ostatnich dniach uzyskał na platformie Steam ponad 90 proc. pozytywnych ocen. Wydawcą projektu jest Rogue Games Inc. „The Last Case of Benedict Fox” okazał się hitem – poza statuetką najbardziej wyczekiwanej gry na Xboxa, zgarnęła też miano najlepszego designu graficznego.

Studio przygotowuje się do wypuszczenia trzeciego patcha. A, w związku z dobrą sytuacją firmy, zarząd myśli już o nowych projektach produkcyjnych. – Te już właściwie już powstają. Będziemy je upubliczniać po premierze „The Last Case of Benedict Fox” na PlayStation – dodaje prezes Plot Twist.

W pierwszej połowie 2023 r. spółka wypracowało 4,2 mln zł przychodów i 2,7 mln zł zysku netto. Stan gotówki na koncie spółki, na dzień 30 czerwca br., wynosił 8 mln zł. Twórcą i główny akcjonariuszem firmy jest Łukasz Biegun.

Materiał powstał we współpracy z Plot Twist

materiały prasowe

Debiuty
Murapol może ruszać z ofertą akcji
Materiał Promocyjny
Kwalifikowana pieczęć elektroniczna
Debiuty
Goldman Sachs bardziej optymistyczny co do otwarcia się rynku IPO w 2024 r.
Debiuty
Software Mansion jutro zadebiutuje
Debiuty
Software Mansion wkrótce na NewConnect
Materiał Promocyjny
Pierwsze święta z AI, czyli prostsza droga prezentu do klienta
Debiuty
PwC: Wartość IPO na GPW/NewConnect spadła do 7,7 mln zł w III kw. 2023 r.
Debiuty
Prezes Scanwaya: widzimy duży potencjał rozwojowy rynku i chcemy partycypować w jego wzroście