Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Badania pokazują, że polskie startupy są jeszcze młode – średni wiek nie przekracza dwóch lat. Daje nam to trzecie miejsce w Europie wśród najmłodszych przedsiębiorstw zaraz po Rumunii (1,3 roku) i Włoszech (1,7 roku) – czytamy w raporcie „Polskie startupy 2016" przygotowanym przez Fundację Startup Poland. Aż 75 proc. tych młodych firm deklaruje, że znajduje się na środkowym etapie rozwoju, a więc intensywnie pracuje nad rozwojem swojego produktu. Badane startupy najczęściej określają swoje produkty jako należące do kategorii: mobile, e-commerce oraz oprogramowanie dla firm.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Już ponad sto firm przeszło z NewConnect na rynek główny. Co najmniej kilkanaście kolejnych ma takie plany. Kto zadebiutuje jeszcze w tym roku?
Na warszawskiej giełdzie zadebiutowała druga w tym roku firma. Jej założyciel planuje szybkie przejęcie na hiszpańskim rynku. A co czeka inwestorów w wakacje?
Dyskonto od ceny maksymalnej i duża redukcja budzą obawy inwestorów, którzy wzięli udział w pierwotnej ofercie akcji producenta odzieży dla służb mundurowych. Czy słusznie, co świadczy o sukcesie IPO i co wydarzy się jeszcze na rynku pierwotnym – pytamy ekspertów.
Spółka chce robić drewno z konopi. Buduje zakład i liczy na pierwsze przychody w 2026 roku.
Ostateczna cena akcji wybierającego się na giełdę producenta odzieży dla służb mundurowych została ustalona na 35 zł.
Producent odzieży i wyposażenia dla służb mundurowych wybierający się na giełdę finalizuje rozmowy z inwestorami instytucjonalnymi. Jak słyszymy, działania związane z ofertą akcji przebiegają zgodnie z planem. Czy dopiszą inwestorzy indywidualni – dopiero się okaże.