...i niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji

Publikacja: 22.01.2023 21:00

...i niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji

Foto: AdobeStock

AC wchodzi w fazę krótkoterminowego schłodzenia fali zwyżek

Ostatnie kilka miesięcy na wykresie przedstawiciela branży motoryzacyjnej przyniosło dynamiczną falę zwyżek. Kurs wzrósł z 22 zł do 35 zł, nie notując po drodze silniejszej korekty. W tym miesiącu cena już dwukrotnie próbowała przebić się przez długoterminowy opór 35 zł i obie próby nie przyniosły sukcesu. Dodając do tego silne wykupienie, można zakładać, że cena gotowa jest na korektę. W minionym tygodniu takowa się zaczęła. Cena w piątek rano spadła do 33,2 zł. Trudno powiedzieć, czy to finalny wymiar „kary”, ale nie można wykluczyć zejścia do górnej granicy ubiegłorocznego spodka, czyli do okolic 29 zł.

Czytaj więcej

Zaczęła się faza schłodzenia. Dokąd może sprowadzić indeksy?

Noctiluca z nieudanym atakiem na silny poziom technicznego oporu

Technologiczna spółka z NewConnect była gwiazdą małego parkietu w wakacje 2022 r. We wrześniu cena weszła jednak w wąską konsolidację, tworząca bazę na wysokich poziomach cen. Styczniowa próba wybicia zatrzymała się na długoterminowym oporze 125 zł, a miniony tydzień przyniósł schłodzenie. Istnieje ryzyko, że cenę w dół będzie do siebie ściągała średnia 50-sesyjna. W takim scenariuszu należy liczyć się z ryzykiem zejścia do 100 zł. To pozwoliłby na cykliczne schłodzenie oscylatorów RSI i MACD i przygotowanie gruntu pod kolejny atak na 125 zł. Przebicie tego ostatniego pułapu będzie silnym sygnałem wzrostu.

PunkPirates z mocnym wybiciem i sygnalizacją silnego wykupienia

Działająca w branży gier spółka ogłosiła w minionym tygodniu zmianę profilu działalności i wejście w segment OZE. Wywołało to silny popyt na akcję i skok kursu z 0,28 zł na 0,6 zł. Wybiciu towarzyszyły wyraźnie podwyższone obroty. Bardzo szybko oscylatory weszły w fazę ekstremalnego wykupienia, więc nic dziwnego, że w piątek rano cena spadała o ponad 10 proc., korygując wybicie. Biorąc jednak pod uwagę skalę skoku notowań, a także fakt, że przy 0,6 zł znajduje się silny długoterminowy opór, należy liczyć się z ryzykiem większego schłodzenia. Potencjalny cel to okolice 0,4 zł.

Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży
Byki i niedźwiedzie tygodnia
Byki wróciły. Na jak długo?
Byki i niedźwiedzie tygodnia
Druga i trzecia linia też łamią krótkoterminowe wsparcia