Auto Partner broni się na granicy hossy

GG Parkiet

Dystrybutor części samochodowych należy do grona spółek relatywnie silniejszych od szerokiego rynku. Mimo ostatnich zawirowań stracił wyraźnie mniej niż WIG, a poza tym jego kurs wciąż broni się przy średniej z 200 sesji. Patrząc szeroko – wykres pozostaje w układzie hossy. Wprawdzie jej tempo wyhamowało i widać ryzyko podwójnego szczytu, ale na tle rynku i tak zachowanie ceny wygląda solidnie. Na ten moment kluczowe wsparcie to wspomniana średnia przebiegająca przy 14 zł. Niżej barierami są dołki przy 12,5 zł. Opory natomiast są w strefie 16,4–17,25 zł.

CI Games pod prąd rynkowych nastrojów

GG Parkiet

Producent gier imponował w ostatnich dniach siłą relatywną. Gdy WIG nie mógł znaleźć dna, akcje CIG rosły jak na drożdżach: w środę o 9 proc., a w czwartek o 14,8 proc. W szerszym ujęciu cena porusza się w konsolidacji. Jej górna granica to strefa 1,9–2 zł. Jest to potencjalny cel zwyżek. Co ciekawe – o ile RSI sygnalizuje już wykupienie, o tyle MACD dopiero przekroczył linię 0. To daje szanse na wybicie górą, co byłoby pozytywnym sygnałem o znacznie większym zasięgu zwyżek. Poziom 1,6 zł, gdzie przebiega obecnie średnia z 200 sesji, jest najbliższym wsparciem.

Selvita próbuje wrócić na wzrostową ścieżkę

GG Parkiet

Na ostatniej sesji marca, po informacji, że biotechnologiczna spółka nie planuje nowej emisji, kurs akcji długą białą świecą przełamał 50-sesyjną średnią, a w kolejnych dniach także jej 200-sesyjny odpowiednik. Ostatnie tygodnie upływają natomiast pod znakiem konsolidacji, przez co na wykresie tworzy się formacja flagi. Wybicie górą byłoby pozytywnym sygnałem, z potencjałem wzrostu do 90 zł. Realizacja takiego scenariusza zwiększyłaby szanse powrotu Selvity na długoterminową ścieżkę zwyżek. Średnia 200-sesyjna, znajdująca się teraz przy 76 zł, jest najbliższym wsparciem.