Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Walory Eurocashu, spółki zajmującej się handlem hurtowym oraz detalicznym, od dłuższego czasu pozostają w trendzie spadkowym i jak na razie nie widać bodźców, które miałyby odmienić nastawienie inwestorów do walorów tej grupy. W ostatnich dniach notowania poddają się przyspieszonej linii trendu spadkowego. Ostatnim wsparciem pozostaje dołek z jesieni poprzedniego roku, czyli tuż powyżej 11 zł. Układ świec z ostatnich tygodni podpowiada, że inwestorzy po niewielkich zwyżkach z chęcią pozbywają się akcji Eurocashu.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Od sporych spadków rozpoczął się sierpień. Z jednej strony inwestorzy wreszcie zareagowali na kolejne amerykańskie cła, a do tego doszły słabe dane z tamtejszego rynku pracy. W USA znów zmieniły się oczekiwania co do stóp procentowych.
Indeks krajowych dużych spółek ostatnie dni spędził w zakresie około 60 pkt, poruszając się wokół 2950 pkt. WIG20 wciąż jest blisko tegorocznych rekordów, ale popyt najwyraźniej potrzebuje czasu, by zrobić kolejne kroki na drodze wzrostów.