Cavatina Holding startuje z kolejną ofertą obligacji

Biurowy deweloper liczy na zebranie do 50 mln zł. Nie wyklucza inwestycji na rynku mieszkaniowym.

Publikacja: 05.09.2023 11:41

Cavatina Holding startuje z kolejną ofertą obligacji

Foto: materiały prasowe

Notowany na GPW i Catalyst deweloper wyspecjalizowany w budowie biur ruszył z ofertą 3,5-letnich obligacji, chcąc pozyskać do 50 mln zł. Zapisy będą przyjmowane do 18 września w DM Michael/Ström, Noble Securities i DM BDM. Cena emisyjna równa jest nominalnej, czyli 1 tys. zł. Zabezpieczeniem będzie poręczenie głównego akcjonariusza. Cavatina Holding oferuje kupon w wysokości WIBOR 6M plus 6 pkt proc. marży, czyli obecnie 12,45 proc. przy 10,1 proc. inflacji w sierpniu.

To trzecia oferta na podstawie prospektu i w ramach programu do 150 mln zł. W maju br. spółka pozyskała 25 mln zł przy niemal 27-proc. redukcji zapisów, a w lipcu 4,4 mln euro (oferta do 5 mln euro).

- Cavatina Holding realizuje miastotwórcze, nowoczesne inwestycyjne przyciągające najemców z różnych branż. Kontynuujemy prace w kluczowych miastach regionalnych (poza Warszawą – red.) jednocześnie pracując nad kolejnymi projektami, również mieszkań na sprzedaż. Dalej dywersyfikujemy też źródła pozyskania finansowania. Po bardzo dobrze przyjętej przez rynek serii obligacji w euro, tym razem uruchamiamy ponownie emisję obligacji w rodzimej walucie – skomentował wiceprezes Daniel Draga.

W prezentacji podano, że na portfel Cavatiny przypada 154 tys. mkw. w biurowcach ukończonych, 136 tys. w budynkach w budowie, a projekty w przygotowaniu to 178 tys. mkw. Pod koniec ub.r. firma sprzedała trzy biurowce za 665 mln zł.

Czytaj więcej

Emitenci powalczą jesienią o pieniądze inwestorów

Biurowa luka szansą

„Cavatina Holding planuje w kolejnych latach wybudowanie około 315 tys. mkw. powierzchni biurowej. W związku z niesprzyjającymi warunkami rynkowymi, po wybuchu pandemii COVID-19 wielu deweloperów zawiesiło plany rozpoczęcia budowy nowych projektów. Ponadto banki finansujące projekty biurowe podwyższyły wymagania dotyczące wkładu własnego inwestorów oraz poziomu komercjalizacji. W konsekwencji, począwszy od 2024 r. na rynku biurowym przewidywana jest luka podażowa, która zbiegnie się w czasie z oddawaniem części projektów realizowanych przez Cavatina Holding” – czytamy w prezentacji.

„Grupa planuje również dodatkowo realizacje projektów mieszkań na sprzedaż, które charakteryzować się będą korzystnym rozkładem planowanych przepływów pieniężnych oraz potencjałem do generowania atrakcyjnych stóp zwrotów, jako uzupełnienie i wsparcie dla działalności w segmencie nieruchomości komercyjnych. Grupa nie spodziewa się, aby te projekty miały stanowić istotną część jej portfela inwestycyjnego” – napisano.

Czytaj więcej

Cavatina wypuszcza dług w euro

Biura, mieszkania i PRS

Cavatina Holding należy do grupy, do której należą m.in. spółka Resi Capital będąca deweloperem mieszkaniowym oraz powołana niedawno spółka Cavare, która ma inwestować w PRS. Do tego utworzono firmę CTank, która ma zajmować się pozyskiwaniem i przygotowywaniem gruntów na potrzeby poszczególnych podmiotów z grupy.

Na Catalyst są notowane papiery firmy o wartości 280 mln zł. Sprawozdanie za I połowę br. Cavatina Holding opublikuje 28 września.

Budownictwo
Podaż lokali w górę
Materiał Promocyjny
Wspieranie zrównoważonej mobilności miejskiej
Budownictwo
Echo chce rosnąć, patrzy na akademiki
Budownictwo
Grupa Echo chce być liderem rynku mieszkaniowego
Budownictwo
Vastint Poland też stawia na PRS
Materiał Promocyjny
Wrzesień SUV-ów a salonach Alfa Romeo
Advertisement
Budownictwo
Cordia Polska mocno zwiększy ofertę
Budownictwo
NBP zajrzał firmom do kieszeni