Platforma wynajmu mieszkań Resi4Rent w lipcu wprowadzi na rynek 149 lokali w Krakowie, będzie to część osiedla Bonarka Living. Najemcy będą mogli podpisywać umowy na 3, 6 lub 12 miesięcy z gwarancją niezmiennych warunków.

– Nasza strategia zakłada tworzenie nowoczesnych mieszkań w abonamencie w najlepszych lokalizacjach w największych miastach Polski. Kraków to kolejne i na tę chwilę ostatnie miejsce na naszej liście, w którym chcemy się rozwijać – skomentował Sławomir Imianowski, prezes Resi4Rent. Spółka jest już obecna w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku.

Resi4Rent podaje, że we wszystkich budynkach średnie obłożenie utrzymuje się na poziomie 99 proc., większość najemców przedłuża umowy na kolejne lata, a wracające na rynek lokale znajdują nowych lokatorów w czasie nie dłuższym niż tydzień. Niemal co piąty klient korzysta z oferty firmy z rekomendacji innego mieszkańca. Oferta platformy to obecnie 2,6 tys. mieszkań, a do końca roku portfel zwiększy się do ponad 3000 lokali. Do 2025 r. ma już liczyć co najmniej 10 tys. mieszkań.