Reklama

Hojny jak Budimex

Koncern wypłaci akcjonariuszom najwyższą dywidendę w historii.
Hojny jak Budimex

Foto: materiały prasowe

O nawet 6,8 proc., do 227,5 zł, drożały w czwartek akcje największej firmy budowlanej w kraju po rekomendacji wypłaty dywidendy. Zarząd proponuje, by inwestorzy otrzymali jeszcze 23,47 zł na papier, co przy kursie ze środowego zamknięcia oznacza stopę 11 proc. Uprawnieni mieliby otrzymać pieniądze w ciągu 12 dni roboczych od podjęcia uchwały przez walne zgromadzenie.

Łącznie 38,37 zł na papier to najwyższa dywidenda w historii przedsiębiorstwa. Akcjonariusze w październiku otrzymali już zaliczkę na poczet dywidendy w wysokości 14,9 zł. W ten sposób firma przekazała część wpływów ze sprzedaży dewelopera mieszkaniowego, Budimeksu Nieruchomości (obecnie to Spravia). Pozostałe wpływy posłużą rozwojowi FB Serwisu, który zajmuje się głównie zagospodarowywaniem odpadów i ma rosnąć dzięki przejęciom. Budimex ma też na oku instalacje OZE.

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama