Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 09.09.2016 08:15 Publikacja: 09.09.2016 08:15
Foto: GG Parkiet
W ten sposób inwestorzy docenili solidne wyniki firmy w I półroczu. Wielton pochwalił się wysoką dwucyfrową dynamiką zysków przy skokowym wzroście przychodów. Mariusz Golec, prezes Wieltonu, przyznaje, że zarówno w Polsce, jak i za granicą utrzymuje się bardzo dobra koniunktura, co dobrze wróży wynikom kolejnych kwartałów. – Z optymizmem spoglądamy na drugą połowę roku. Z napływających danych zarówno za lipiec, jak i sierpień wynika, że zanotowaliśmy podobne zwyżki sprzedaży jak w pierwszym półroczu. Również rynki eksportowe stabilnie rosną – ujawnił. W wyniku konsolidacji francuskiej spółki Fruehauf (posiada 65 proc. udziałów) grupa skokowo zwiększyła swoje przychody, a eksport zyskał przewagę nad sprzedażą krajową. W I połowie 2016 r. sprzedaż zagraniczna stanowiła 64 proc. przychodów, podczas gdy w pierwszych sześciu miesiącach poprzedniego roku udział ten wynosił jedynie 41 proc. Spółka odnotowuje wzrost popytu na swoje produkty na kluczowych rynkach Europy Zachodniej, a w szczególności we Francji i we Włoszech. Jednocześnie rozbudowuje ofertę zagranicznych spółek o nowe produkty. Na francuskim rynku jest już obecna m.in. rodzina wywrotek aluminiowych i stalowych.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Pierwsza obniżka stóp to dawka optymizmu, ale wciąż otoczenie rynkowe jest wymagające. Spółka chce sprzedać więcej mieszkań i podtrzymuje zamiar wypłaty dywidendy.
Wciąż mamy rynek kupującego, oferta mieszkań jest wysoka, koszt kredytu też. Murapol stawia na wzrost sprzedaży i utrzymanie wyników.
Chociaż deweloper przekazał klientom znacznie mniej mieszkań, to osiągnął lepsze przychody i bardzo dobrą rentowność. Murapol celuje we wzrost sprzedaży w 2025 r.
Budowlany gigant zawalczy o wzrost przychodów w tym roku. Grupa ma gigantyczny portfel zamówień, ale kontrakty stopniowo, a nie błyskawicznie, będą się przekuwać w przychody i zyski. Mocno zdywersyfikowana firma zarzuca nowe – nomen omen – sieci.
Portfel zamówień na historycznym szczycie, ale jego przekuwanie na przychody i zyski nie będzie błyskawiczne. Cel na ten rok to poprawa względem 2024 r.
Zarysowana na początku kwietnia przez szefa NBP perspektywa obniżek stóp podniosła notowania akcji części deweloperów. W start nowego cyklu, po słabym pod względem sprzedaży mieszkań I kw., wierzą już prawie wszyscy. Jak może wyglądać scenariusz ożywienia?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas