Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Tomasz Mirski, prezes MFO.
Zostaną w nim m.in. określone inwestycje, które mają dać firmie możliwość poprawiania wyników finansowych w przyszłości. – Prowadzimy analizy, symulacje i wyliczenia. Rozważamy warianty i rozpatrujemy scenariusze, tak żeby wybrać optymalną ścieżkę i kierunek rozwoju – mówi Tomasz Mirski, prezes i największy akcjonariusz MFO. Na razie nie zdradza jednak żadnych szczegółów.
Niezależnie od tego prowadzone są inwestycje zgodnie z wcześniej przyjętym planem, którego celem jest zwiększenie możliwości produkcyjnych i sprzedażowych w segmencie profili specjalnych. Są to wyroby dające firmie najwyższą marżowość i mające najwyższy potencjał eksportowy. – Wartość inwestycji w 2016 r. przekroczyła 15 mln zł. W 2017 r. przeznaczamy na inwestycje ponad 20 mln zł – twierdzi Mirski. Podaje, że realizowane inwestycje polegają głównie na zakupie i budowie innowacyjnych linii produkcyjnych. Związane są z wdrażaniem prac badawczo-rozwojowych współfinansowanych ze środków unijnych. Niektóre z projektów są już mocno zaawansowane i w drugiej połowie roku powinny być widoczne pierwsze ich efekty, co może znaleźć odzwierciedlenie w przychodach ze sprzedaży profili specjalnych.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Na szerokim rynku II kwartał przyniósł lekką poprawę mieszkań sprzedaży wobec pierwszych miesięcy, a jak poradziły sobie spółki notowane na GPW i Catalyst? Tylko u nas – wszystkie dane w jednym miejscu, na bieżąco.
Spółka mocno poprawiła sprzedaż mieszkań w II kwartale. Liczy na udane II półrocze.
Dziś taniej kupić biurowiec niż budować nowy. Chcemy kupować biurowce, których wartość można podnieść przez modernizację lub skonwertować, na przykład na cele mieszkaniowe – mówi Tomasz Lisiecki, dyrektor zarządzający spółki TriGranit.
Deweloperzy zorientowali się, że ich głównymi klientami są nabywcy kredytowi, bo najzamożniejsi wolą kupować za granicą, flipperzy wyparowali. Przybywa lokali w segmencie popularnym – mówi Marek Wielgo, analityk portalu Rynekpierwotny.pl.
Budujący w kilkunastu miastach deweloper sprzedał w II kwartale 708 lokali, a w całym półroczu 1403. Druga część roku musi wypaść znacznie lepiej, jeśli ma zostać osiągnięty cel zakładający zawarcie w sumie 3,1–3,3 tys. umów. Zarząd podtrzymuje taki scenariusz.
Za nami druga obniżka stóp procentowych i trwa hamowanie nowych inwestycji, ale jednocześnie oferta mieszkań jest na rekordowym pułapie. Czy są przesłanki, by ceny mieszkań rosły, czy pozostawały stabilne z presją na korektę?