Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 29.06.2017 06:13 Publikacja: 29.06.2017 06:13
Foto: Archiwum
Jak będzie rozwijać się mieszkaniowa część waszego biznesu? Wiele giełdowych spółek deweloperskich korzysta z dobrej koniunktury, raportując znaczny wzrost sprzedaży lokali. Marvipol w 2016 r. zwiększył sprzedaż o 4,5 proc., do 627 lokali, a w I kwartale o 7 proc., do 180.
Po pięciu miesiącach sprzedaliśmy 301 lokali, czyli o prawie 15 proc. więcej niż rok wcześniej. W całym 2017 r. chcemy urosnąć w dwucyfrowym tempie, celujemy w co najmniej 700 sprzedanych lokali. Istotny wpływ na finalny wolumen tegorocznej sprzedaży będzie mieć premiera inwestycji przy ul. Grzybowskiej. Choć projekt nie został jeszcze oficjalnie zaprezentowany, już cieszy się bardzo dużym zainteresowani em inwestorów prywatnych i instytucjonalnych, którzy chcieliby kupić całe pakiety mieszkań.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
GTC rozważa sprzedaż części kupionych w Niemczech mieszkań z przebitką lub inwestycje w podniesienie wartości.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Niecałe dwa lata po zakupie polskiej części Nexity deweloper przejmuje aktywa kolejnego francuskiego dewelopera. Zainwestuje ponad 280 mln zł.
W I kwartale deweloperzy z rynku kapitałowego jako grupa zanotowali stabilnie niską sprzedaż. W II kwartał wchodzimy z zapowiedzią obniżek stóp. To jaskółka pozwalająca myśleć o zakończeniu trendu bocznego sprzedaży. Pytanie, kiedy nastąpią cięcia stóp i jak będą głębokie.
Segment nafta, chemia i gaz wypracował w 2024 r. zyski i stanowi większość portfela zamówień. Budowlana grupa pracuje nad nową strategią.
W reakcji na słowa prezesa NBP i spadek stawek WIBOR w kwietniu może jeszcze nie widać wzrostu sprzedaży mieszkań, ale widać już wzrost średnich cen, bo jest mniej obniżek – mówi Robert Chojnacki, założyciel portalu Tabelaofert.pl.
Kolejna giełdowa spółka, tym razem Mirbud, może brać udział w przetargach o łącznej wartości ponad 2,2 mld zł netto.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas