XXII edycja konferencji Izby Domów Maklerskich, która po przerwie spowodowanej pandemią wróciła do Bukowiny Tatrzańskiej, przeszła już do historii. Z pewnością jednak była to impreza, o której długo jeszcze będzie się pamiętać i mówić.

Czytaj więcej

Konferencja IDM. Trzęsienie ziemi na początek. Wiele kontrowersyjnych tez

Zacne grono

Organizatorzy po raz kolejny zadbali o to, aby podczas wydarzenia nie zabrakło „głośnych nazwisk". Ministerstwo Finansów reprezentował m.in. podsekretarz stanu Artur Soboń. Mocną reprezentację, z przewodniczącym Jackiem Jastrzębskim na czele, miała także Komisja Nadzoru Finansowego. W Bukowinie spotkać można było również Pawła Borysa, prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju, czy też Łukasza Hardta, byłego członka Rady Polityki Pieniężnej. Oczywiście impreza IDM ściągnęła też przedstawicieli branży maklerskiej, a także różnych instytucji rynku kapitałowego, ale nie tylko. Konferencja to bowiem jedna z najważniejszych imprez rynkowych, podczas której poruszane są tematy związane nie tylko bezpośrednio z giełdą czy też rynkiem kapitałowym.

Czytaj więcej

W kwestii edukacji finansowej Polaków wciąż jest jeszcze sporo do zrobienia

Liczne tematy

Podczas dwóch dni nie brakowało trudnych tematów. Uczestnicy zastanawiali się chociażby, jak będzie wyglądała przyszłość makroekonomiczna. Tutaj dominowało przeświadczenie, że gospodarka musi się przygotować na trudniejsze chwile, a odczuć to mogą także i rynki. Tradycyjnie już nie mogło zabraknąć także tematu strategii rozwoju rynku kapitałowego. To przecież Izba Domów Maklerskich kilka lat temu zapoczątkowała dyskusję na jej temat. Dzisiaj rozmawia się głównie na temat tego, jak ją ulepszyć i skutecznie realizować. Nie zabrakło także tematów związanych z wiedzą finansową, inwestorami indywidualnymi, rynkiem private equity czy też venture capital, ESG, TFI, rozwojem technologicznym, a także tych stricte związanych z giełdą i branżą maklerską.

Czytaj więcej

Debatę „Doświadczenia w zakresie inwestycji w fundusze private equity, szanse i ograniczenia” poprow
Konferencja IDM. Rynek kapitałowy znów stanął na wysokości zadania w Bukowinie

Czytaj więcej

Spółki WIG30, które najlepiej komunikują się z rynkiem. Ranking 2022