Krzysztof Bachta złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu Aliora z dniem 12 maja – podał bank w raporcie bieżącym o godz. 1 w nocy. Przyczyn rezygnacji nie podano. „Rada nadzorcza przyjęła rezygnację i wyraziła podziękowania dla pana Krzysztofa Bachty za jego wkład w budowanie pozycji rynkowej banku" – czytamy w komunikacie.
Bachta sprawował swoją funkcję półtora roku - został powołany na stanowisko p.o. prezesa Aliora w połowie października 2018 r., zgodę od KNF na kierowanie bankiem otrzymał na początku 2019 r. Związany z PZU (główny akcjonariusz Aliora). W latach 2007–2010 z ramienia BCG doradzał polskim bankom w zakresie strategii. Zajmował się rozwojem w bankach, budową modeli ryzyka, analiz związanych z przejęciami i redukcją kosztów. Karierę rozpoczął w 2003 r. w Ernst & Young Polska. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej i Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada dyplom CEMS Master in International Management uzyskany na Universita' Luigi Bocconi w Mediolanie. Ukończył Advanced Management Program na IESE Business School University of Nava
Jednocześnie rada nadzorcza powołała do zarządu Iwonę Dudę powierzając jej stanowisko wiceprezesa i kierowanie pracami zarządu. Upoważniono też przewodniczącego rady nadzorczej Tomasza Kulika do podpisania wniosku do Komisji Nadzoru Finansowego o wyrażenie zgody na powołanie Iwony Dudy na prezesa banku.
Iwona Duda od ponad 20 lat związana z rynkiem finansowym. Ostatnio pełniła funkcję doradcy prezesa Narodowego Banku Polskiego i członka rady nadzorczej Banku Ochrony Środowiska. W latach 2006-2008 była zastępcą przewodniczącego KNF, wcześniej jako pełnomocnik prezesa rady ministrów tworzyła UKNF (powstał z połączenia Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd). Pełniła także funkcję zastępcy przewodniczącego Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych oraz dyrektora Departamentu Rozwoju Rynku Finansowego w Ministerstwie Finansów. Pracowała także jako doradca w Departamencie Zarządzania Strategicznego Narodowego Banku Polskiego. Od 1998 do 2005 r. jako dyrektor departamentu tworzyła i nadzorowała rozwiązania w zakresie III filara systemu emerytalnego w Urzędzie Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi, a następnie w Urzędzie Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych nadzorowała rynek pośredników ubezpieczeniowych. Wcześniej zajmowała się zagadnieniami długu publicznego w Ministerstwie Finansów oraz była związana z Urzędem Komitetu Integracji Europejskiej. Była też m.in. zastępcą przewodniczącego rady nadzorczej Banku Gospodarstwa Krajowego i Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych czy PTE PZU. Z wykształcenia jest ekonomistką. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej oraz Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. Ukończyła studium dla doradcy inwestycyjnego analityka papierów wartościowych Akademii Leona Koźmińskiego. Autorka publikacji eksperckich poświęconych rynkowi finansowemu oraz systemowi emerytalnemu. Odbyła zawodowe staże zagraniczne w USA oraz w organach administracji centralnej i rządowej w Niemczech.