Budownictwo

i2 Development: Deweloper sprzeda akcje po 20 zł

i2 Development ustalił cenę emisyjną akcji w IPO na 20 zł, czyli o 31 proc. poniżej ceny maksymalnej. Analitycy DM BOŚ (jest oferującym) wycenili wcześniej papiery (uwzględniając nową emisję) na 29,6 zł metodą porównawczą i 35,3 zł metodą DCF.
Foto: GG Parkiet

Zapisy na akcje ruszają w czwartek 14 kwietnia i zakończą się 19 kwietnia. Przydział walorów planowany jest 21 kwietnia. Dla inwestorów instytucjonalnych zarezerwowano 1,8 mln papierów, a dla indywidualnych 200 tys.

Spółka pozyska 40 mln zł brutto. Wpływy z oferty chce przeznaczyć na konkretne projekty deweloperskie we Wrocławiu – łączne nakłady potrzebne na inwestycje to 300 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.