Firmy

Rekordowy kwartał w kinach

Prawie 15,2 mln biletów, o niemal 9 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2015 r., sprzedały krajowe kina w I kwartale. Szanse, że branża odnotuje kolejny dobry rok, są duże.
Foto: GG Parkiet

– Wyniki kin w I kwartale są wyższe, niż można było się spodziewać – mówi Tomasz Jagiełło, prezes sieci kin Helios należącej do Agory i członek zarządu giełdowej spółki. Według niego nie było tak dobrych trzech miesięcy w historii branży. Jednak tego, czy i cały rok będzie lepszy niż poprzedni, przesądzać nie chce. Konrad Księżopolski, analityk Haitong Banku, także zaleca ostrożność w tym względzie. Sam prognozuje, że będzie to podobny rok do ubiegłego, gdy sprzedano 44,7 mln biletów.

Szczytowa forma

W ciągu pierwszych trzech miesięcy br. kina sprzedały w sumie blisko 15,2 mln biletów za ponad 285 mln zł. To odpowiednio wzrost o 8,9 proc. i 10,6 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2015 r. Zmiany procentowe są wolniejsze niż w I kwartale 2015 r., gdy frekwencja urosła rok do roku o 16,5 proc., a wpływy z biletów o blisko 18 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.