REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Esperotia kupi peleciarnię

Notowana na NewConnect Esperotia Energy Investments podpisała przedwstępną warunkową umowę nabycia 100 proc. udziałów w spółce Carbo Eco. Prowadzi ona zakłada produkcji peletu ze słomy w Świdwinie w sąsiedztwie realizowanej przez Esperotię budowy biogazowni rolniczej.

EEI liczy również na skuteczne wykorzystanie efektów synergii między tymi inwestycjami, m.in. przez ograniczenie kosztów suszenia słomy.

- Umowy na sprzedaż peletu są . Konieczne jest natomiast usprawnienie produkcji i zmniejszenie kosztów działalności, co umożliwi bliska współpraca z biogazowni  - stwierdziła cytowana w komunikacie spółki Agnieszka Król, prezes zarządu EEI.

W tym roku firma chce zakończyć budowę dwóch biogazowni rolniczych w Świdwinie oraz w Legnicy. Nastąpi to prawdopodobnie w IV kwartale. Realizacja tych projektów w ocenie spółki będzie miała pozytywny wpływ na wyniki finansowe już od 2016 r.

Ubiegły rok EEI zakończyła skonsolidowaną stratą netto na poziomie 531 tys. zł wobec 1,43 mln zł straty netto rok wcześniej. Obniżenie straty wynikało ze znacznej redukcji kosztów działalności. Na poziomie EBITDA Emitent zanotował w 2014 r. w ujęciu skonsolidowanym ujemny wynik finansowy wynoszący 123 tys. zł.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA