Firmy

Synektik: Sprzedaż zagraniczna ruszy w połowie roku

– Jesteśmy coraz bliżej rozpoczęcia sprzedaży zagranicznej radiofarmaceutyków. Najbardziej zainteresowani jesteśmy Czechami i Słowacją, których rynki są bardziej rozwinięte. Liczba wykonywanych tam badań jest zauważalnie większa niż w Polsce, rocznie w Czechach i na Słowacji wykonywanych jest ich ponad 42 tys., z czego znaczną ilość stanowią badania z udziałem radioznaczników specjalnych. Interesujemy się też krajami bałtyckimi – mówi Dariusz Korecki, wiceprezes Synektikta.
Foto: GG Parkiet

Podkreśla, że w eksporcie firma głównie nastawia się na sprzedaż radiofarmaceutyków specjalnych, które mogą być nawet trzykrotnie droższe od najpopularniejszego w Polsce znacznika FDG.

– Realne jest, aby na przełomie półrocza ruszyły pierwsze dostawy do tych krajów. Pod względem formalnym jesteśmy do tego gotowi. Eksport w tym roku powinien być już odczuwalny w naszych przychodach – dodaje Korecki. Synektik w ten sposób będzie próbował uchronić się przed spadkiem cen radioznacznika FDG w naszym kraju. Nie wiadomo też, czy zrealizują się oczekiwania dotyczące zwiększenia w Polsce badań z wykorzystaniem radiofarmaceutyków, na co liczy branża po wprowadzeniu pakietu onkologicznego. Pojawiają się informacje, że wycena tych procedur jest zbyt niska i liczba badań może spaść.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.