Zmiany to szansa i zagrożenie

Co najmniej cały 2022 r. będzie okresem wzrostu zmienności – mówi Sobiesław Kozłowski, dyrektor departamentu analiz i doradztwa Noble Securities.

30 hojnych firm na drugi kwartał

W trudnym I kwartale nasz portfel spółek dywidendowych wygrał z szerokim rynkiem akcji o prawie 5 pkt proc. Na które firmy eksperci z biur maklerskich radzą postawić w najbliższych trzech miesiącach?

27 ciekawych spółek do portfela dywidendowego na I kwartał

Firmy z naszego zestawienia w zeszłym roku zdecydowanie wygrały z rynkiem. Na które przedsiębiorstwa eksperci radzą postawić w najbliższych miesiącach?

28 dywidendowych tygrysów do portfela na IV kwartał

W niespokojnych czasach solidne spółki z potencjałem wypłaty dywidendy są na wagę złota. Eksperci z sześciu biur maklerskich wskazali faworytów na końcówkę roku.

Spółki dywidendowe wygrywają z rynkiem

W ostatnich miesiącach indeksy giełdowe radziły sobie znakomicie, ale portfel dywidendowy „Parkietu" wypadł jeszcze lepiej. Na które firmy eksperci radzą postawić w najbliższym okresie?

23 giełdowe typy brokerów do portfela na II kwartał

Wszystkie biura maklerskie typujące spółki do naszego dywidendowego zestawienia w minionych okresach zdecydowanie wygrywały z rynkiem. Na które firmy radzą postawić w najbliższych trzech miesiącach?

Pytania do... Sobiesława Kozłowskiego

dyrektora departamentu analiz i doradztwa Noble Securities

25 tytanów do portfela dywidendowego na IV kwartał

W minionym kwartale wskazania analityków zdecydowanie wygrały z rynkiem. Stopę zwrotu podbili reprezentanci sektora nowych technologii. Które spółki są faworytami na najbliższe miesiące?

25 galopujących rumaków do portfela dywidendowego

W ostatnich trzech miesiącach analitycy znokautowali rynek. Wszystkie typujące biura do naszego portfela osiągnęły lepszą stopę zwrotu od WIG. Które spółki są ich faworytami na III kwartał?

24 dywidendowych wybrańców do portfela na pierwszy kwartał

Biura maklerskie, typujące spółki do naszego portfela, w zeszłym roku zdecydowanie wygrały z rynkiem. Na które firmy radzą postawić w najbliższych miesiącach?

28 dywidendowych spółek skazanych na zwyżki

Nie wszystkim biurom maklerskim udało się zakończyć III kwartał na plusie, ale średnia stopa zwrotu z całego portfela „Parkietu" była wyższa od zmiany WIG. Przed nami ostatnie miesiące 2019 r. Na kogo stawiają eksperci?

31 ciekawych spółek do portfela na III kwartał

Sezon dywidendowy w pełni. Inwestorzy mają w czym wybierać, a dodatkową pomocą mogą być dla nich wskazania analityków. W II kwartale ich spółki wygrały z rynkiem. Jakie firmy wytypowali na najbliższe trzy miesiące?

31 dywidendowych wybrańców do portfela na drugi kwartał

W ostatnich tygodniach główny indeks warszawskiej giełdy poszedł w górę, ale portfel zbudowany ze wskazań analityków poradził sobie jeszcze lepiej. Na które spółki warto postawić w najbliższych miesiącach?

23 dywidendowe klejnoty na pierwsze trzy miesiące

Ubiegły rok na warszawskiej giełdzie był wyjątkowo trudny. Zawirowania nie ominęły też spółek dywidendowych. W efekcie portfele większości biur typujących spółki do naszego portfela zakończyły rok pod kreską.

21 ciekawych propozycji na końcówkę roku

W III kwartale na rynkach obserwowaliśmy dużą zmienność. Widać ją też w naszych portfelach. Lider okazał się trzy razy lepszy niż rynek. Najsłabszy był głęboko pod kreską.

24 przyczajone, dywidendowe tygrysy

Pierwszy kwartał był niespokojny – najpierw WIG ustanowił historyczny rekord, a potem zaczął się ostry zjazd indeksów. W tak zmiennym otoczeniu warto postawić na spółki dzielące się zyskiem.

Portfel dywidendowy Parkietu: 27 spółek na I kwartał 2018 roku

W 2017 r. tylko nielicznym biurom maklerskim udało się wygrać z rynkiem. Najjaśniej błyszczał DM BDM. Jakie dywidendowe perełki analitycy polecają na początek tego roku?

Dwadzieścia dywidendowych perełek na IV kwartał

W trzecim kwartale tylko niektórym biurom maklerskim udało się wygrać z rynkiem. Co polecają na końcówkę roku?