Perspektywy dla akcji są pozytywne

Wyceny na krajowym rynku nadal są niskie – mówi Michał Krajczewski, kierownik zespołu doradztwa inwestycyjnego Biura Maklerskiego BNP Paribas Bank Polska.

Portfel dywidendowy kwiecień 2024 r.: 22 dywidendowe tuzy do portfela na obecny kwartał

W pierwszych trzech miesiącach 2024 r. wskazania analityków wygrały z szerokim rynkiem o ponad 6 pkt proc. Na które firmy radzą postawić w obecnym kwartale? Oprócz dywidendowych pewniaków są też niespodzianki.

Analitycy znokautowali rynek. Na które firmy stawiają w I kwartale?

W 2023 r. wskazania biur maklerskich przyniosły średnią stopę zwrotu niemal dwukrotnie wyższą od zmiany WIG-u. Najjaśniej błyszczały spółki wytypowane przez BM Banku Millennium. Na pierwsze trzy miesiące 2024 r. eksperci wybrali 25 firm.

Warszawska giełda z szansami na spore zwyżki

Ożywienie gospodarcze i powrót GPW na radary zagranicznych inwestorów powinny sprzyjać naszemu rynkowi – mówi Adam Zajler, ekspert BM Banku Millennium.

Warto mieć na uwadze trzy duże elementy WIG

Październik może, ale nie musi wygenerować specyficzne dla naszego polskiego rynku impulsy dla ruchu WIG – mówi Maciej Bobrowski, dyrektor działu analiz DM BDM.

25 dywidendowych tygrysów na bieżący kwartał

W niespokojnych czasach spółki z potencjałem wypłaty dywidendy zyskują na znaczeniu. Eksperci z pięciu biur maklerskich wskazali faworytów na końcówkę roku.

Dywidendowe perełki na najbliższe miesiące

W trudnym pierwszym kwartale nasz portfel spółek dywidendowych wygrał z szerokim rynkiem akcji o ponad 10 pkt proc. Na które firmy eksperci z biur maklerskich radzą postawić w najbliższych trzech miesiącach?

Najbliższe miesiące pod znakiem zmienności

Cena do wartości księgowej dla WIG jest blisko jedności, co jest wartością poniżej średniej dziesięcioletniej – mówi Sobiesław Kozłowski, dyrektor działu analiz i doradztwa Noble Securities.

30 dywidendowych perełek. Czy znów uda się pokonać rynek?

Firmy z naszego zestawienia w zeszłym roku zdecydowanie wygrały z rynkiem. Na które przedsiębiorstwa eksperci z sześciu biur maklerskich radzą postawić w najbliższych trzech miesiącach?

23 solidne spółki z potencjałem wypłaty hojnej dywidendy

W trudnym III kwartale nasz portfel spółek dywidendowych wygrał z szerokim rynkiem o niemal 8 pkt proc. Wszystkie biura maklerskie poradziły sobie lepiej niż WIG, ale nad kreskę udało się wyjść tylko jednemu. Które firmy są faworytami na końcówkę roku?

29 faworytów na obecny kwartał

W bardzo trudnym II kwartale nasz portfel spółek dywidendowych wygrał z szerokim rynkiem o ponad 16 pkt proc. Wszystkie biura maklerskie poradziły sobie lepiej niż WIG. Na które firmy teraz stawiają?

Za nami pierwsza faza bessy

– Niewiele branż może przejść suchą stopą przez ten trudny okres – mówi Adam Zajler, analityk Millennium DM.

Zmiany to szansa i zagrożenie

Co najmniej cały 2022 r. będzie okresem wzrostu zmienności – mówi Sobiesław Kozłowski, dyrektor departamentu analiz i doradztwa Noble Securities.

30 hojnych firm na drugi kwartał

W trudnym I kwartale nasz portfel spółek dywidendowych wygrał z szerokim rynkiem akcji o prawie 5 pkt proc. Na które firmy eksperci z biur maklerskich radzą postawić w najbliższych trzech miesiącach?

27 ciekawych spółek do portfela dywidendowego na I kwartał

Firmy z naszego zestawienia w zeszłym roku zdecydowanie wygrały z rynkiem. Na które przedsiębiorstwa eksperci radzą postawić w najbliższych miesiącach?

28 dywidendowych tygrysów do portfela na IV kwartał

W niespokojnych czasach solidne spółki z potencjałem wypłaty dywidendy są na wagę złota. Eksperci z sześciu biur maklerskich wskazali faworytów na końcówkę roku.

Spółki dywidendowe wygrywają z rynkiem

W ostatnich miesiącach indeksy giełdowe radziły sobie znakomicie, ale portfel dywidendowy „Parkietu" wypadł jeszcze lepiej. Na które firmy eksperci radzą postawić w najbliższym okresie?

23 giełdowe typy brokerów do portfela na II kwartał

Wszystkie biura maklerskie typujące spółki do naszego dywidendowego zestawienia w minionych okresach zdecydowanie wygrywały z rynkiem. Na które firmy radzą postawić w najbliższych trzech miesiącach?