Zagraniczna Spółka Dnia

Trzeci kwartał może być okresem rekordów

U.S. Steel. Analitycy widzą dwucyfrowy potencjał wzrostu.
Foto: Bloomberg

U.S. Steel wspierane jest przez rynkowe trendy, które według zarządu mają trwać. Trzeci kwartał może być rekordowy. Analitycy widzą szansę na kontynuację hossy.

Amerykańska korporacja specjalizująca się w produkcji stali po ciężkim 2020 r. ponownie jest na fali ze względu na rosnący popyt i drożejący surowiec. Dzięki temu w drugim kwartale grupa wypracowała ponad 5 mld USD przychodów, w porównaniu z 2,1 mld USD w tym samym okresie rok wcześniej. Zysk EBITDA wyniósł 1,3 mld USD w porównaniu z ponad 260 mln USD straty EBITDA rok wcześniej.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.