Zagraniczna Spółka Dnia

Azjatycki tygrys podbija rozwijające się rynki

Sea Ltd. Spółka skrojona pod pandemiczne trendy.
Foto: Bloomberg

Notowania holdingu spółek technologicznych w ostatnich miesiącach wspinają się na historyczne szczyty. Sprzyjające trendy w m.in. handlu e-commerce czy płatnościach pozwalają sądzić, że w przyszłości firma utrzyma dobre tempo rozwoju.

Wśród firm wchodzących w skład holdingu najważniejsze to: Shopee, SeaMoney oraz Garena. Pierwsza z nich to platforma handlu e-commerce, którą odwiedza dwa razy więcej użytkowników niż konkurencyjną Lazdę od Alibaby. SeaMoney to fintech oferujący m.in. usługi przetwarzania płatności czy mobilnego portfela. Ostatnia z wymienionych, Garena, to deweloper gier, który stworzył najczęściej na świecie pobieraną grę mobilną 2019 i 2020 r. „Free Fire". Oprócz tego angażuje się także w organizację wydarzeń e-sportowych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.