Wierzytelności

Kredyt Inkaso emituje obligacje publiczne

Windykator oferuje w ramach emisji publicznej do 300 tys. obligacji serii PA01, z oprocentowaniem stałym wynoszącym 5,5 proc. dla pierwszego okresu odsetkowego.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

W kolejnych okresach oprocentowanie papierów Kredyt Inkaso będzie oparte na oprocentowaniu zmiennym WIBOR 6M powiększonym o marżę 3,5 proc. Zapisy na papiery dłużne ruszą 29 listopada i potrwają do 12 grudnia. Minimalny zapis wynosi 1000 zł. Obligacje będą notowane na Catalyst.

- W ramach emisji obligacji serii PA01 zamierzamy pozyskać od inwestorów do 30 mln zł, będzie to pierwsza oferta z programu o wartości do 300 mln zł. Pozyskany kapitał pomoże nam w osiągnięciu celów strategicznych. Nasz biznes charakteryzuje się dobrymi wynikami finansowymi, bezpiecznym poziomem zadłużenia oraz ekspozycją na rosnące rynki Europy Środkowo-Wschodniej – komentuje Jarosław Orlikowski, p.o. prezesa Kredyt Inkaso.

Funkcję oferującego w ramach uchwalonego w połowie września programu publicznych emisji obligacji będzie pełnić Ipopema Securities. Zapisy można składać również w Expander Advisors.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły