Wierzytelności

Statima: wystartował portal aukcyjny wierzytelności

Spółka zajmująca się odzyskiwaniem masowych należności komunikacyjnych o niskich nominałach uruchomiła serwis internetowy gapowicze.pl, gdzie można nabyć przez licytację wierzytelności komunikacyjne.
Foto: Adobestock

- Portal gapowicze.pl jest publiczną formą ogłoszeń zawierających oferty kupna i sprzedaży wierzytelności z tytułu opłat za jazdę bez biletów. Przedmiotem aukcji w serwisie są długi zaciągnięte względem zakładów komunikacji miejskiej i kolejowej w całej Polsce - komentuje Michał Konieczny, prezes Statima.

Aktualnie na portalu prowadzonych jest blisko 1300 aukcji dotyczących wierzytelności w cenie 95-1400 zł.

W pierwszych dziewięciu miesiącach bieżącego roku Statima wypracowała 69 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz 17,8 mln zł zysku netto, co oznacza wzrost rok do roku odpowiednio o 204 proc. i 89,4 proc. Na koniec września wartość nominalna posiadanych przez spółkę portfeli wierzytelności wyniosła 239 mln zł.

Statima chce w tym roku wejść na giełdę. - Ponadto planujemy zwiększyć udział w nowych segmentach rynku, takich jak ubezpieczenia czy energetyka, jednocześnie umacniając wiodącą pozycję na rynku komunikacyjnych należności masowych o niskich nominałach. W przyszłości nie wykluczamy również akwizycji w obszarze kontroli biletów w środkach komunikacji, które otworzyłyby nam drogę do skokowego wzrostu biznesu dzięki dostępowi do nowych portfeli wierzytelności – podsumowuje Konieczny.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.