Transport

Trans Polonia stawia na przewozy chemikaliów

Pieniądze ze sprzedaży OTP pomogą w realizacji przejęć, zwłaszcza w Europie Zachodniej.
Foto: materiały prasowe

Trans Polonia pieniądze uzyskane ze sprzedaży zależnej firmy OTP zamierza przede wszystkim przeznaczyć na inwestycje w biznes dotyczący logistyki chemikaliów. Za takim kierunkiem rozwoju przemawia m.in. realizowana w tym obszarze sprzedaż, która w tym roku jest na poziomach sprzed pandemii przy jednocześnie odnotowywanej poprawie rentowności. Pozyskane środki mogą też posłużyć do przejęć.

– Nadal poszukujemy interesujących celów akwizycyjnych w obszarze logistyki chemikaliów zarówno w transporcie drogowym, jak i intermodalnym (związanym z przewozami kontenerów – red.). W szczególności obserwujemy rynek Europy Zachodniej z naciskiem na kraje Beneluksu – mówi Krzysztof Luks, wiceprezes Trans Polonii. Dodaje, że po sprzedaży OTP zwiększony stan zasobów finansowych może jedynie ten proces przyspieszyć.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.