REKLAMA
REKLAMA

Transport

Enter Air: W tym roku wyniki będą znacznie słabsze

W I kwartale Enter Air wypracował wyższe przychody, jednak negatywne, niegotówkowe różnice kursowe zaburzyły wynik netto. Zarząd przyznaje, że ten rok będzie pod względem wyników znacząco słabszy niż poprzednie lata. Na półmetku czwartkowej sesji akcje spółki taniały o około 6 proc., do 22,6 zł.
Foto: Fotorzepa, Robert Bosiacki

Przychody Enter Air w ciągu pierwszych trzech miesięcy br. wyniosły 207,1 mln zł i były o 11,8 proc. wyższe rok do roku. Różnice kursowe w kwocie minus 79,6 mln zł wpłynęły na wynik netto, czego efektem jest strata 77 mln zł, wobec 9 mln zł straty rok wcześniej. Oczyszczając wyniki za I kwartał z wpływu różnic kursowych, Enter Air miał 2,6 mln zł zysku netto.

– I kwartał 2020 r. pod względem operacyjnym był bardzo dobry dla spółki. Pomimo wybuchu pandemii i drastycznego ograniczenia liczby operacji od połowy marca, w I kwartale zwiększyliśmy liczbę lotów i przychody. Wynik netto przeliczony na złote dla celów raportowania był jednak pod istotnym, niekorzystnym wpływem różnic kursowych spowodowanych osłabieniem złotego do dolara na koniec marca. Wpływ kursów walutowych jest czysto księgowy i jeśli obecny kurs dolara utrzyma się na koniec bieżącego kwartału, to niekorzystne wyniki będą odwrócone na plus. Jest to niedoskonałość płynąca jedynie z zasad raportowania zgodnie z MSR – mówi Grzegorz Polaniecki, członek zarządu Enter Air.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA