Technologie

Qubic Games. Droższe i większe gry napędzą przychody

Milion sprzedanych gier po trzech kwartałach 2019 r. sprawia, że Qubic Games już ma lepsze wyniki niż za cały 2018 r. Ma być jeszcze lepiej, bo okres świąteczny jest za pasem, a w IV kwartale premiery będzie miało łącznie 12 gier.
Foto: materiały prasowe

– Sumaryczna sprzedaż płatnych gier Qubic Games w tym roku powinna przekroczyć 1,3 mln sztuk – ocenia prezes spółki Jakub Pieczykolan. – W tym roku prawie 100 proc. przychodów pochodziło z platformy Nintendo Switch. Mieliśmy kilka istotnych tytułów, w szczególności takie gry jak „Mana Spark", „Blazing Beaks", „One Strike", „Akane" i „Not Not – A Brain Buster". Przyniosły znaczące przychody i wielokrotnie zwróciły się koszty portowania i wydania – podkreśla.

Japońska konsola zdecydowanie przysłużyła się biznesowi studia. Między II a IV kwartałem 2018 r. łączna sprzedaż gier na Switcha wynosiła 459,5 tys. egzemplarzy. Tymczasem od I do III kwartału tego roku produkcje Qubic Games znalazły 982,8 tys. nabywców. W ciągu dziewięciu miesięcy 2019 r. przychody z konsoli przekroczyły 5 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.