Technologie

Wieści z Ten Square Games uderzyły w kurs

Zarząd twierdzi, że spółka wzbudziła duże zainteresowanie inwestorów strategicznych i finansowych. Do żadnej transakcji jednak nie dojdzie.

Kapitalizacja studia Ten Square Games, którym zarządza Maciej Zużałek, wynosi obecnie niespełna 3 mid zł.

Foto: materiały prasowe

Studio Ten Square Games podczas wtorkowej sesji było „liderem" spadków na warszawskiej giełdzie. Po południu za jego akcję trzeba było zapłacić 408 zł, po przecenie o ponad 18 proc. Towarzyszył jej wysoki obrót. Tylko w pierwszej połowie sesji właściciela zmieniły akcje o wartości sięgającej 100 mln zł.

Oferty były za niskie?

– Mocna negatywna reakcja kursu to efekt dwóch negatywnych informacji. Po pierwsze obniżenia prognoz na 2021 r. o 8 proc., co jest pierwszym w krótkiej historii TSG obniżeniem wyników i pokazuje, że zarząd nie widzi możliwości podniesienia monetyzacji „Fishing Clash" w kolejnych miesiącach – mówi Konrad Księżopolski, dyrektor działu analiz Haitong Banku. Dodaje, że drugim powodem jest zakończenie przeglądu opcji strategicznych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.