Technologie

CD Projekt: Melvin gra na spadki

WIG20 zaczął tydzień od ponad 2-proc. wzrostu, a w górę ciągnął go m.in. CD Projekt. Po południu akcję studia wyceniano na 420 zł. To o 47 proc. więcej niż na początku roku
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Inwestorzy czekają na premierę „Cyberpunka" (19 listopada), od której w dużej mierze będą zależały wyniki za 2020 r. i kolejne lata. Zarząd pokłada w grze duże nadzieje, podobnie jak gros inwestorów, wierzących w dalszą zwyżkę wyceny akcji.

Nie brak też jednak głosów, że sukces gry został już w dużej mierze zdyskontowany. Najwyraźniej tego zdania jest Melvin Capital Management, który pojawił się w rejestrze krótkiej sprzedaży prowadzonym przez KNF. Jego pozycja sięga 0,55 proc. (datą obliczenia pozycji był 22 września).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.