Technologie

DataWalk znów na fali

Spółka otrzymała zamówienie na sprzedaż licencji wieczystej w zakresie wykorzystania jej platformy analitycznej w United States Department of Defense Office of Inspector General.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Akcje technologicznej spółki są dziś jedną z najlepszych inwestycji na warszawskiej giełdzie. Przed południem drożeją o ponad 13 proc. DataWalk już przyzwyczaił rynek, że właśnie w taki euforyczny sposób notowania reagują na komunikaty o rozwoju biznesu. Dziś na rynek trafiły wieści o nowym zamówieniu.

"Oprogramowanie DataWalk zostanie wdrożone w celu wsparcia działalności United States Department of Defense Office of Inspector General w zakresie dochodzeń związanych z niegospodarnością i nadużyciami we wszystkich siłach zbrojnych Stanów Zjednoczonych, w szczególności w odniesieniu do umów związanych z finansowaniem pomocowym dotyczącym COVID-19" - czytamy w komunikacie.

Zarząd ocenia, że pozyskane zamówienie ponownie potwierdza możliwość skutecznego konkurowania o projekty w federalnych instytucjach rządowych USA takich jak Departament Obrony oraz może mieć pozytywny wpływ na przyszłą pozycję konkurencyjną grupy kapitałowej w Ameryce Północnej.

Platforma DataWalk znajduje zastosowanie w zakresie analityki śledczej w sektorze publicznym i finansowym m.in. w walce z przestępczością (amerykańskie agencje), wyłudzeniami (ubezpieczyciele) i przy identyfikacji nadużyć (administracja centralna). Spółka była notowana na NewConnect od 2012 r., a w zeszłym roku przeszła na rynek główny. Od tego czasu jej notowania rosną (choć od sierpnia obserwujemy wyraźną korektę). Obecnie kapitalizacja sięga 880 mln zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.