Technologie

Starward Industries: Czekając na Lema

Środowy start notowań studia Starward Industries przebiegał według scenariusza obserwowanego podczas wcześniejszych tegorocznych debiutów: chętnych do zakupu akcji było tak wielu, że handel nie mógł ruszyć. Po południu teoretyczny kurs otwarcia przekraczał 272 zł ( 564 proc.).
Foto: materiały prasowe

Starward Industries jest 373. spółką notowaną na NewConnect oraz siódmym debiutem na tym rynku w 2020 r. Do obrotu trafiło 187 716 akcji, w tym 73 tys. serii H sprzedawanych po 41 zł w publicznej emisji pod koniec 2019 r. Z oferty spółka pozyskała 2,99 mln zł, a stopa redukcji zapisów wyniosła 22,19 proc. Łącznie do obrotu wprowadzono prawie 10,2 proc. kapitału, na który składają się akcje z serii H (emisja Pre-IPO) oraz serii G.

Spółka pracuje nad grą opartą na powieści Stanisława Lema. Jej tytułu nadal nie ujawnia. Premiera planowana jest na koniec 2021 r. (zbiegnie się z setną rocznicą urodzin pisarza). Potencjał sprzedażowy tytułu firma szacuje na 500–700 tys. egzemplarzy w ciągu roku od premiery.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.