Technologie

Cellnex zarobi więcej

Cellnex Telecom, hiszpańska grupa, która odkupiła w tym roku maszty P4, operatora sieci Play, i infrastrukturę komórkowej sieci Plus, przeznaczając w sumie na ten cel równowartość prawie 11 mld zł, podniosła prognozy na ten rok. Można z nich próbować wyczytać, jakich płatności Cellnex spodziewa się od polskich operatorów.
Foto: Bloomberg

I tak grupa prognozuje, że tegoroczne przychody będą o 130 mln euro wyższe, niż poprzednio szacowała. Mają się zmieścić w widełkach 2,53–2,55 mld euro, podczas gdy wcześniejszy cel mówił o 2,4–2,45 mld euro. Z kolei skorygowany zysk operacyjny powiększony o amortyzację hiszpańskiej grupy ma być o około 100 mln euro wyższy. Według menedżmentu Cellneksu EBITDA powinna się zmieścić w przedziale 1,91–1,93 mld euro. Wcześniej zakładano, że będzie to raczej 1,81–1,86 mld euro.

Jak podał Cellnex, podniesienie prognoz wiąże się z przeprowadzonymi w tym roku transakcjami.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.