REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Kool2Play rozpoczyna ofertę

Spółka opublikowała dziś dokument informacyjny. Chce sprzedać akcje i zadebiutować na małej giełdzie w trzecim kwartale. W przyszłości zamierza przenieść się na GPW.
Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompała

Zapisy na akcje zostaną przeprowadzone w dniach 25 czerwca - 17 lipca. Cena emisyjna wynosi 14 zł; zapisy można składać osobiście w siedzibie spółki, bądź drogą elektroniczną. – Emisję przeprowadzamy nie tylko w celu zdobycia funduszy na produkcję i promocję naszych tytułów. Chcemy przede wszystkim zwiększyć wiarygodność spółki w oczach kontrahentów i potencjalnych partnerów biznesowych. Uważam, że jesteśmy w idealnym momencie, aby dołączyć do grona spółek notowanych na rynku NewConnect – podkreśla Marcin Marzęcki, prezes Kool2Play. Studio chce zadebiutować w III kwartale.

–Zakładamy, że dojdzie do tego raczej po wakacjach –powiedział podczas dzisiejszej wideokonferencji prezes. Zasygnalizował, że docelowo spółka chce się przenieść na GPW. Środki z emisji do 180 tys. nowych akcji serii D mają zostać przeznaczone na finalizację prac oraz promocję gry „Uragun", produkcję oraz promocję "City of Minds" i projektu o kodowej nazwie "Odrodzenie". Ponadto spółka chce przeznaczyć pozyskane pieniądze na rozwój bieżącej działalności operacyjnej oraz podmiotu wchodzącego w skład grupy kapitałowej – agencji marketingowej Kool Things.

–  Kończymy prace nad naszą pierwszą grą – „Uragun". Stworzyliśmy wersję demo tytułu i jesteśmy już blisko premiery w early access. Zakładamy, że odbędzie się w trzecim kwartale – mówi prezes. Potencjał gry na urządzenia PC ocenia na 300-400 tys. sztuk. Dodaje, że ważną częścią całej sprzedaży będzie też wersja konsolowa.

Kool2Play w ostatnich miesiącach otrzymał dotację NCBR z programu GameINN na projekt związany z opracowaniem innowacyjnych modułów gry, opartych na sztucznej inteligencji. W związku z zawartą umową spółka uzyskała dofinansowanie w kwocie sięgającej 1,67 mln zł. Dodatkowo Kool Things pozytywnie przeszedł postępowanie w ramach konkursu Szybka Ścieżka dla Mazowsza. Na dzień sporządzenia dokumentu informacyjnego wniosek został pozytywnie rozpatrzony, a spółka czeka na zawarcie umowy o dofinansowanie w wysokości 1,9 mln zł.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA