REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Asseco SEE planuje ekspansję

Grupa zapowiada dalsze przejęcia i wzrost organiczny. Na celowniku ma Amerykę Łacińską.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

- Chcielibyśmy, żeby w ciągu najbliższych trzech lat zysk (operacyjny - red.) spółki urósł o około połowę. Ma to być efektem zarówno wzrostu organicznego jak i przejęć – zapowiedział podczas konferencji odbywającej się w Dubrovniku Piotr Jeleński, prezes Asseco South Eastern Europe.

Zapowiedział, że Asseco SEE chce się rozwijać w naszym regionie, na Bałkanach, ale również w Ameryce Łacińskiej, gdzie jest obecne już m.in. w Kolumbii.

- Kraje Ameryki Łacińskiej oferują bardzo duży potencjał dla rozwoju naszego biznesu – ocenił Jeleński. Nie wykluczył również wejścia na rynki bardziej dojrzałe, ale podkreślił, że wymagałoby to współpracy z lokalnym partnerem.

Asseco SEE jest jedną z największych spółek informatycznych w obszarze produkcji i wdrażania własnego oprogramowania oraz świadczenia usług IT w regionie Europy Południowo-Wschodniej, Turcji, Hiszpanii, Portugalii i Ameryce Łacińskiej. Oferuje rozwiązania dla różnych segmentów gospodarki, w tym finansowego i płatności. Działalność w obszarze płatności prowadzi pod marką Payten.

- Spodziewamy się wzrostu w każdym segmencie – zapowiedział prezes. Zasygnalizował też, że spółką interesują się inwestorzy, w szczególności branżowi.

- Wyprzedaż aktywów nie jest naszym celem. Natomiast jesteśmy otwarci na różne rozmowy w sprawie współpracy i partnerstwa, które mogłyby przyspieszyć rozwój naszego biznesu - podkreślił.

W I kwartale 2019 r. przychody grupy ASEE wyniosły 41,6 mln euro, co oznacza wzrost o ponad 25 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Dwucyfrowe wzrosty przychodów odnotowały wszystkie segmenty. Do tej dynamiki przyczyniła się też konsolidacja wyników spółek Necomplus, którą rozpoczęto z dniem 1 lutego 2019 r.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA