Technologie

Asseco BS: Początek roku dobry. Co dalej?

W wynikach Asseco Business Solutions za I kwartał nie widać negatywnego wpływu pandemii na biznes, ale w kolejnych miesiącach może się to zmienić.
Foto: Adobestock

„Wobec spowolnienia gospodarki, wynikającego z wystąpienia pandemii, zarząd dostrzega możliwość powstania opóźnień w rozliczeniach z klientami, zwłaszcza z branż najbardziej dotkniętych pandemią" – czytamy w raporcie. Jednocześnie zarząd uspokaja, że obecnie nie ma podstaw, aby oczekiwać, że zatory płatnicze mogłyby mieć znaczący wpływ na sytuację spółki.

Asseco BS należy do grupy kapitałowej Asseco Poland. Zajmuje się tworzeniem i sprzedażą systemów ERP, czyli rozwiązań wspomagających zarządzanie zasobami przedsiębiorstwa. Zarząd Asseco BS nie podawał prognoz finansowych na 2020 r. W I kwartale przychody informatycznej grupy wyniosły 66,9 mln zł i były o prawie 5 proc. wyższe w ujęciu rok do roku oraz nieznacznie wyższe od oczekiwań analityków. W ujęciu rok do roku wzrosły również zyski. EBITDA poszła w górę o ponad 5 proc., a zysk netto o niespełna 1 proc. Czysty zarobek w I kwartale wyniósł 15,5 mln zł (rynek oczekiwał, że będzie nieco wyższy, zbliżony do 16 mln zł).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.