Technologie

UKE: analizujemy wpływ transakcji

W poniedziałkowym „Parkiecie" napisaliśmy o tym, że zdaniem konkurentów Orange Polska projekt hurtownika światłowodowego Światłowód Inwestycje to sposób dla telekomu na ucieczkę spod regulacji Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
Foto: Bloomberg

Netia doliczyła się, że na 700 tys. łączy, które Orange chce wnieść do joint venture z grupą APG, 176 tys. to łącza obecnie podlegające regulacjom. Spytaliśmy UKE, czy urząd ma tego świadomość i czy faktycznie hurtowe joint venture nie będzie regulacjom podlegać.

– Od jesieni 2020 roku Orange Polska informuje prezesa UKE o planach związanych z powołaniem spółki (obecnie Światłowód Inwestycje), której głównym zadaniem będzie rozbudowywanie infrastruktury światłowodowej oraz świadczenie usług hurtowych dla innych operatorów – poinformowała w odpowiedzi na nasze pytania Klaudia Kieliszczyk z biura prezesa UKE.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.