REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Widoczne odreagowanie w sektorze gier wideo

Większość studiów bardzo dobrze rozpoczęła ten tydzień. Daleki od odrobienia zeszłotygodniowych strat jest jednak CD Projekt.
Foto: Adobestock

Nawet 9 proc. zyskiwał w poniedziałek rano WIG.GAMES. Po południu entuzjazm inwestorów osłabł, ale wskaźnik nadal notował ponad 5-proc. zwyżki i obok WIG-moto był najmocniej rosnącym indeksem sektorowym. Do pełnego odrobienia zeszłotygodniowych strat nadal jednak brakuje mu jeszcze kilkunastu procent.

Najmocniej drożejące

Branżowym liderem zwyżek była w poniedziałek Setanta. Jej akcje po południu zyskiwały 17 proc. Spółka podała, że All In! Games (czyli firma, z którą Setanta się łączy) podpisała dwie istotne umowy. Jedna z nich dotyczy wydania nowego, nieogłoszonego jeszcze tytułu, bazującego na licencji Muminków na platformach PC, Nintendo Switch, Xbox One, Xbox Series X, PS4 i PS5. Notowania Setanty w ostatnich miesiącach poszły mocno w górę w reakcji na plany dotyczące wejścia w sektor gier. Setanta znalazła się też jednak w gronie firm, które podczas zeszłotygodniowej przeceny ucierpiały najmocniej. Nawet po uwzględnieniu poniedziałkowej zwyżki akcje są o ponad jedną trzecią tańsze niż w połowie lutego.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA