REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Technologie

Games Operators odkrywa karty

Producent gier potwierdza plan debiutu na GPW i przeprowadzenia oferty publicznej. Ile pieniędzy chce pozyskać?
Foto: materiały prasowe

Spółka czeka na zatwierdzenie prospektu emisyjnego przez KNF. Jej akcje zostaną  zaoferowane inwestorom indywidualnym oraz instytucjonalnym. W pierwszej kolejności mają zostać uplasowane akcje nowej emisji, a dopiero potem papiery już istniejące.

Oferta obejmie emisję nowych akcji oraz sprzedaż do 20 proc. istniejących, sprzedawanych przez obecnych akcjonariuszy, w tym przez prezesa i większościowego akcjonariusza Bartłomieja Gajewskiego  oraz przez giełdowego PlayWaya. Spółka oczekuje, że wpływy netto z emisji nowych akcji wyniosą do 7 mln zł.

Pozostałe akcje należące do obecnych akcjonariuszy będą objęte  lockupem przez  360 dni od dnia debiutu. Spółka z kolei zobowiąże się do nieprzeprowadzania nowej emisji akcji przez taki sam okres.

Debiutant podkreśla, że jego model biznesowy  charakteryzuje się wysokimi przepływami pieniężnymi, co może pozwolić mu dzielić się znaczącą częścią zysków z akcjonariuszami. W przyszłości spółka zamierza przeznaczać do 90 proc. zysku na dywidendę, pod warunkiem, że po wypłacie dywidendy środki będą wystarczające do sfinansowania wszystkich  zaplanowanych gier (do tej pory spółka nie wypłacała dywidendy).

Games Operators działa od 2015 r. Specjalizuje się w tworzeniu gier w segmencie symulatorów. Jego flagową produkcją jest „911 Operator" (gra była stworzona przez Jutsu Games, obie spółki się połączyły). W 2018 r. gra wygenerowała sprzedaż  rzędu 4,3 mln zł, a w 2019 r.  ponad 5 mln zł. Obecnie Games Operators pracuje nad kontynuacją tej gry, tym razem zatytułowaną „112 Operator",  premiery należy się spodziewać w pierwszej połowie 2020 r. Łącznie w tym roku zaplanowano około 10 premier gier, których spółka będzie wydawcą.

- Nadszedł właściwy moment by zacząć rozwijać większe gry niż dotychczas. Chcemy inwestować w projekty o wartości do około 2 mln zł, tworzyć produkty wyższej jakości, które pozwolą skokowo zwiększyć skalę naszej działalności. Środki pozyskane z oferty publicznej mają nam w tym pomóc. Korzystamy też ze współpracy z Grupą PlayWay, wzajemnie promujemy naszej produkcje oraz wymieniamy się doświadczeniami – mówi, cytowany w komunikacie  Bartek Gajewski, prezes i założyciel Games Operators. Ma 50,96 proc. udziału w kapitale zakładowym. Pozostałe akcje kontroluje PlayWay.

W trakcie trzech kwartałów 2019 r. przychody spółki wyniosły prawie 6,2 mln zł i były wyższe o  42 proc. niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Zysk netto w całym 2018 r. wyniósł 3,5 mln zł, a za trzy kwartały 2019 r. zbliżył się do 3,7 mln zł i był wyższy o  28 proc. niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Rentowność netto za trzy kwartały 2019 r. wyniosła prawie 87 proc. i była o 5 pkt proc. wyższa niż rok wcześniej.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA