Technologie

Multimedia Polska. Vectra posłucha UOKiK

Vectra może stracić abonentów na większą liczbę usług, niż można było pierwotnie zakładać. To efekt wyjaśnień Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów dotyczących jednego z warunków zgody na przejęcie telewizji kablowej Multimedia Polska.
Foto: materiały prasowe

Gdy Vectra ogłosiła finalizację przejęcia Multimediów, pojawiły się rozbieżności w interpretacji jednego z warunków, które postawił UOKiK, zgadzając się na transakcję.

Chodziło o warunek przewidujący, że w 13 miejscowościach abonenci kablowej grupy będą mogli bez ponoszenia kosztów odejść do innego dostawcy. W decyzji UOKiK napisano, że taką możliwość będą mieli abonenci usługi telewizyjnej lub dostępu do internetu. Tymczasem abonenci kablówek często korzystają z pakietów dwóch lub trzech usług.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.