REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Technologie

R22 ogłasza przejęcie

Giełdowa grupa zainwestowała w Profitroom - twórcę technologii dla branży hotelarskiej. Będą kolejne zakupy?

Prezes R22 Jakub Dwernicki

Foto: materiały prasowe

Notowania R22 we wtorek przed południem zyskują 2 proc. Spółka właśnie poinformowała o nowej inwestycji. Umowę z Profitroom i jego właścicielami podpisała już w grudniu ubiegłego roku, jednak ze względu na trwający proces pozyskiwania finansowania podanie tej informacji zostało opóźnione. R22 posiada opcję zakupu kolejnych akcji Profitroom, dzięki którym w 2024 r. może zostać większościowym akcjonariuszem. Wartość inwestycji w ramach której R22 nabędzie 33,3 proc. akcji Profitroom to 30 mln zł.

14 stycznia 2020 r. R22 podpisała umowę kredytową z konsorcjum banków mBank oraz ING Bank Śląski związaną z refinansowaniem dotychczasowego zadłużenia oraz pozyskaniem środków finansowych na realizację inwestycji w Profitroom oraz wykup mniejszościowych udziałów w segmencie hostingu.

Profitroom jest twórcą innowacyjnej technologii dla branży hotelarskiej. Działa na polskim rynku od 10 lat - w ciągu ostatnich trzech lat firma wzrosła ponad trzykrotnie, osiągając w 2019 r. ponad 28 mln zł przychodów. Jak podaje R22, przejmowana spółka jest liderem polskiego rynku, z jej oprogramowania korzysta ponad połowa hoteli w kraju, w tym 90 proc. niesieciowych hoteli 4-gwiazdkowych, które stanowią jej główną grupę docelową. Inwestycja R22 ma pomóc firmie Profitroom w kontynuacji wzrostu, w szczególności poprzez międzynarodową ekspansję. W planach jest m.in. uruchomienie biura w Berlinie. Obecnie zespół Profitroom liczy ponad 180 osób. - Inwestycja idealnie wpisuje się w naszą strategię wspierania obecności firm w internecie i automatyzacji procesów biznesowych, w szczególności komunikacji, marketingu oraz sprzedaży. Profitroom wypełnia każdy z tych aspektów, dzięki czemu upraszcza i podnosi efektywność działalności hoteli. Nowa inwestycja również ważny krok w naszym międzynarodowym rozwoju i zabezpieczenie dynamiki wzrostów w długim terminie. Widzimy, że w perspektywie kolejnych kilku lat Profitroom powinien utrzymać dynamikę wzrostu na poziomie około 40 proc. roczni – mówi, cytowany w komunikacie, prezes R22 Jakub Dwernicki.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA