Technologie

Z 11 bit studios mogą napłynąć ciekawe informacje

Premier Mateusz Morawiecki ma odwiedzić w czwartek jednego z największych polskich producentów gier. Jego flagowa produkcja zostanie włączona do nieobowiązkowej listy lektur szkolnych – podaje Radio Kraków.
Foto: materiały prasowe

Premier Mateusz Morawiecki podobno odwiedzi w czwartek firmę 11 bit studios. Jest ona autorem takich gier jak "This War of Mine" oraz "Frostpunk". Ta pierwsza opowiada o dramacie wojny widzianej z perspektywy cywilów. „W grze nie wcielasz się w elitarnego żołnierza. Stajesz na czele grupki cywilów, starających się przeżyć w oblężonym mieście, zmagając się z brakiem żywności, lekarstw i ciągłym zagrożeniem ze strony snajperów i szabrowników" – taki opis gry widnieje na Steamie. Jak się okazuje, to właśnie ta produkcja może zostać włączona do nieobowiązkowego kanonu lektur szkolnych. Poprosiliśmy spółkę o komentarz, ale jej przedstawiciele sprawy nie komentują.

- Możemy tylko powiedzieć, że jutro będziemy mieli do przekazania ciekawą informację – ucina Dariusz Wolak, odpowiadający w spółce za relacje inwestorskie. Notowania 11 bit studios w środę po południu zyskują prawie 6 proc. przy wysokim obrocie. Jak podaje Radio Kraków, w ramach propozycji którą przedstawi Mateusz Morawiecki, od roku szkolnego 2020/2021 dla roczników 2002 i starszych gra "This War of Mine" ma być dostępna dla wszystkich szkół średnich w kraju. Byłby to być program pilotażowy - nowe produkcje miałyby być stopniowo wprowadzane do szkół. Konieczne byłoby również zapewnienie szkołom infrastruktury technicznej, aby istniała możliwość grania bez limitu i bezpłatnie.Branża gier jest fenomenem polskiej gospodarki. W kraju działa już ponad czterysta studiów, z czego kilkadziesiąt jest notowanych na warszawskiej giełdzie. Ich łączna wartość rynkowa przekracza już 40 mld zł. W ciągu kilku miesięcy urosła o ponad 10 mld zł. Największą firmą na GPW jest też producent gier – CD Projekt, czyli twórca kultowej serii gier „Wiedźmin". Studio jest obecnie wyceniane na 37 mld zł i jest większe od takich państwowych gigantów jak PKO BP czy PKN Orlen. Z kolei wspomniany już 11 bit studios – po uwzględnieniu dzisiejszych wzrostów - na giełdzie jest warty pond 1,2 mld zł. Jest czwartą co do wielkości spółką na parkiecie – po CD Projekcie, Ten Square Games i PlayWayu.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.